Kancelaria prawa gospodarczego w Warszawie - w czym Ci pomoże

Obecność w biznesie wymaga zatrudnienia kancelarii prawnej. Doświadczeni radcy prawni pomogą nie tylko wyjść z problemów, ale również będą na bieżąco monitorować zmieniające się prawo. A to ulega nieustannym ewaluacją, w szczególności jeśli mówimy o prawie gospodarczym. W czym jeszcze pomoże kancelaria prawa gospodarczego?

Czym jest prawo gospodarcze?

Najprościej definiując, prawo gospodarcze jest zbiorem przepisów, które regulują sposób funkcjonowania gospodarki państwa, a także wszystkich zaangażowanych podmiotów. Regulują także stosunki między nimi i wzajemne powiązania.

Sami prawnicy wyróżniają dwie części prawa gospodarczego:

  • publiczne – określa funkcję administracji publicznej na każdym szczeblu w odniesieniu do spraw gospodarczych,
  • prywatne – głównie dotyczy prawa handlowego, którego zadaniem jest regulowanie stosunków pomiędzy uczestnikami obrotu gospodarczego.

Większość podmiotów prawniczych jak kancelaria prawa gospodarczego Warszawa zajmuje się obiema dziedzinami.

Czym zajmuje się kancelaria prawa gospodarczego?

Działalność takiej kancelarii polega przede wszystkim na obsłudze prawnej w zakresie prawa gospodarczego. Obejmuje ona w zasadzie wszystkie interakcje, które mogą zachodzić pomiędzy poszczególnymi przedstawicielami biznesu, administracji publicznej, organizacji i organów państwowych. Między innymi dlatego, kompetencje kancelarii prawnej powinny być bardzo szerokie.

Radcy prawni zatrudnieni w takich kancelariach muszą mieć obeznanie między innymi z prawem pracy czy też posiadać umiejętności wybierania formy prowadzenia przez firmę działalności. Niezbędna jest również wiedza z zakresu prawa podatkowego, a także zmysł biznesowy.

Zakres usług kancelarii prawa gospodarczego jest bardzo szeroki. Do najważniejszych zadań zaliczyć można:

  • przygotowywania analiz prawnych,
  • doradztwo w zakresie prawa pracy, konkurencji i prawa administracyjnego,
  • bieżąca obsługa prawna przedsiębiorstwa,
  • reprezentowanie przedsiębiorstwa przed sądem oraz organami państwowymi,
  • przygotowywanie regulaminów, statutów i umowów,
  • wsparcie dotyczące prawa karnego gospodarczego.

To oczywiście tylko najważniejsze usługi, które dla swoich klientów wykonują kancelarie prawa gospodarczowego. Ostateczny kształt danej współpracy powinien być ustalany jet indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb danego przedsiębiorstwa, czy też firmy. Powinien być on również dostosowany do specyfiki branży oraz sektora, w której ona na co dzień działa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here