biznes za granicą

Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni decydowali się na otwarcie własnego biznesu za granicą. Bariera językowa oraz obawa przed trudnościami związanymi z otwarciem działalności gospodarczej za granicą swojego państwa była dość przerażająca, dlatego większość przedsiębiorców budowała „imperia” na terenach Polski. Pomimo udanych interesów w swoim kraju, wielu przedsiębiorców nadal marzyło, aby rozwinąć swoje skrzydła i otworzyć firmę za granicą Państwa Polskiego.

Obecnie nowi przedsiębiorcy mają znacznie łatwiejszą drogę, jeśli chodzi o biznes zagraniczny. Na rynku pojawia się wiele licznych instytucji pomagających przy otwarciu i prowadzeniu działalności gospodarczej za granicą. Jedną z pożytecznych instytucji wspierających zagranicznych inwestorów jest instytucja rządowa ds. wspierania gospodarki NRW.INVEST. Skupia się ona na inwestycjach w Niemczech, które pozwalają w szybkim czasie odnotować pierwsze zyski, zadbać o płynny rozwój firmy i obarczone są minimalnym ryzykiem.

Inwestycje w Niemczech wspierane przez NRW INWEST – zalety i możliwości

Inwestycje w Niemczech wspierane przez NRW.INVEST to doskonałe rozwiązanie, które pozwala w przyjemny sposób wejść na rynek dla zagranicznych inwestorów. Instytucja NRW.INVEST promuje głównie teren Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW). Nadrenia Północnej-Westfalii to świetna lokalizacja, jeśli chodzi o rozwój biznesu – bogate zasoby potencjalnych pracowników, doskonale rozwinięta infrastruktura transportowa i działalność naukowo-badawcza, to tylko nieliczne atuty przemawiające za inwestycją na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii.

Obecnie na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii działa około 20 tysięcy zagranicznych przedsiębiorstw, które stale odnotowują ogromne zyski. Przedsiębiorcy wybierający inwestycje w Niemczech w tej lokalizacji nie mają problemu z pozyskiwaniem pracowników do swoich firm. Nadrenia Północnej-Westfalii to land , który może pochwalić się największą liczbą mieszkańców i ogromną gęstością zaludnienia. Według badań statycznych każdego roku przedsiębiorstwa przemysłowe z tego regionu generują około 350 miliardów euro przychodów. Ponadto land dysponuje profesjonalnym zapleczem naukowo-badawczym i rozbudowaną infrastrukturą, co niewątpliwie znacząco ułatwia prowadzenie biznesu na tym terenie.

Oprócz tego inwestycje w Niemczech z pomocą NRW.INVEST pozwalają każdemu przedsiębiorcy z łatwością rozwinąć swoje skrzydła od początku założenia działalności, aż do uzyskania płynnego rozwoju. NRW.INVEST oferuje inwestorom zagranicznym usługi serwisowe na każdym etapie zakładania działalności gospodarczej i udziela wszechstronnego wsparcia indywidualnego. Ponadto na życzenie inwestora wykonuje analizę wstępnej inwestycji, pomaga szukać idealnej lokalizacji dla firmy, czy też umożliwia uzyskanie łatwego dostępu do bezpłatnej bazy danych powierzchni komercyjnych na portalu Germansite. Inwestycje w Niemczech z pomocą NRW.INVEST to także gwarancja stałego wsparcia, jeśli chodzi o pośrednika pomiędzy inwestorem, a przeróżnymi organami administracji publicznej (Federalna Agencja Pracy, Urząd ds. Obcokrajowców i inne). Świat należy do odważnych, dlatego warto zainteresować się inwestycjami w Niemczech i podbić rynki zagraniczne, więcej informacji odnośnie wsparcia znajdziemy na nrwinvest.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here