Jak wybrać dobrą metkownicę?

0
382

Metkownica to standardowy element wyposażenia firm zajmujących się handlem. Urządzenie to pozwala na szybkie oznaczenie cen produktów. Powinieneś jednak wiedzieć, że w tej kategorii produktów panuje duże zróżnicowanie. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiadamy czym kierować się podczas wyboru metkownicy.

Czym kierować się podczas wyboru metkownicy?

Wybierając metkownicę, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na jej solidną budowę. Sprawdź, czy mechanizm drukujący jest wyposażony w metalowe elementy, które gwarantują trwałość i niezawodność. Metkownica musi zapewniać szybki i czytelny wydruk. Ma to niebagatelny wpływ na ergonomię pracy. W tym kontekście powinieneś także zwrócić uwagę na kształt metkownicy. Powinna być ona wygodna w użyciu i nie powodować zmęczenia dłoni. Nie bez znaczenia jest również łatwość wymiany rolek oraz wałka barwiącego.

Jakie wyróżniamy rodzaje metkownic?

W ofertach producentów można znaleźć aż 4 rodzaje metkownic, a mianowicie jednorzędowe, dwurzędowe, trzyrzędowe oraz igłowe. Wybierając metkownicę, zadaj sobie pytanie, co chcesz umieszczać na metkach. Jeśli będą to jedynie liczby, to wybierz metkownicę numeryczną. Jeśli na metkach chcesz drukować także litery, to postaw na metkownicę alfanumeryczną.

Symbole są nanoszone przez metkownicę w rzędach. I to właśnie od ilości tych rzędów zależy rodzaj metkownicy. W większości przypadków górne rzędy służą do drukowania cyfr, a dolne do cyfr lub liter.

Najczęściej spotykanym rodzajem metkownicy jest urządzenie jednorzędowe. Przeważnie drukuje ona 10 znaków, umieszczając je w jednym rzędzie. Co istotne oprócz cyfr może także drukować skróty oznaczające cenę, wagę, walutę etc. Metkownicy jednorzędowej używa się do naklejania cen na produkty. W zestawie z metkownicą znajduje się także rolka tuszująca i rolka białych metek. Dzięki temu urządzenie od razu po rozpakowaniu jest gotowe do pracy.

Metkownica dwurzędowa drukuje znaki także w dolnym rzędzie. Dzięki temu na metce można wydrukować nie tylko cenę, ale także nazwę, kod produktu lub datę. W tego typu metkownicach najlepiej stosować metki o rozmiarach 22/26 × 16 mm. Jeśli chodzi o rozmiar czcionki, to optymalnym wyborem jest wielkość 4,5-5 mm.

Najbardziej zaawansowanym typem jest oczywiście metkownica trzyrzędowa. Przeważnie jest to urządzenie alfanumeryczne. Może drukować nawet 11 cyfr lub liter w każdym rzędzie. Dzięki metkownicy trzyrzędowej na metce znajduje się nie tylko cena, ale także nazwa, data lub waga.

Na rynku dostępne są także metkownice igłowe. Jest to najprostszy rodzaj metkownicy, który nie pozwala na umieszczenie znaków i liczb na towarach. Metkownica igłowa służy wyłącznie do umieszczania metek na towarach. Tego typu metkownica nazywana jest także pistoletem do etykietowania.

Przedstawiliśmy tylko ogólny zarys działania i podstawowy podział metkownic. Odwiedzając sklep 4labels.pl, możesz przejrzeć szczegółową specyfikację każdego typu. Firma oferuje duży wybór metkownic renomowanych producentów. Dzięki temu bez trudu wybierzesz urządzenie idealnie dopasowane do specyfiki Twojego przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here