raty

W momencie zaciągania kredytu zazwyczaj dłużnik jest przekonany, że będzie w stanie spłacać go w terminie, ale rzeczywistość bywa inna. Zwłaszcza w przypadku zobowiązań długoterminowych – na przestrzeni kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu lat wiele może się zmienić w życiu kredytobiorcy, choćby w zakresie zdrowia czy stanu zatrudnienia.

Jeśli sytuacja finansowa pogorszy się, może być konieczne obniżenie rat zobowiązań, aby wciąż było możliwe spłacanie ich w terminie. Obniżyć ratę pojedynczego kredytu można na przykład poprzez jego restrukturyzację i wydłużenie okresu spłaty, a także poprzez refinansowanie zobowiązania (czyli w praktyce przeniesienie go do innego banku na nowych zasadach). Co jednak, jeśli kredytów jest więcej? Czy można obniżyć raty wielu zobowiązań jednocześnie, aby ograniczyć formalności do minimum?

Obniżenie rat wielu kredytów jest możliwe dzięki konsolidacji

Restrukturyzacja czy refinansowanie może być dobrym krokiem w przypadku posiadania jednego problematycznego kredytu, ale, jeśli jest ich więcej, sytuacja się komplikuje. Wydłużenie okresu spłaty bądź przeniesienie do innych banków po kolei wszystkich uciążliwych zobowiązań może potencjalnie zająć dużo czasu i być mało korzystne, co jest szczególnie kłopotliwe, jeśli dłużnikowi zależy na tym, aby raty zostały obniżone jak najszybciej.

Warto w związku z tym wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie wielu zobowiązań (kredytów gotówkowych, odnawialnych, kart kredytowych i nie tylko) w jedną całość, a rata takiego kredytu z zasady jest niższa niż suma rat połączonych długów. Można dostosowywać jej wysokość, dopasowując okres spłaty zobowiązania do swoich możliwości finansowych. Im dłuższy okres spłaty, tym niższa rata (a kredyty konsolidacyjne charakteryzują się długim maksymalnym okresem spłaty).

Spłacasz wiele zobowiązań i raty zaczynają stanowić zbyt duże wyzwanie dla domowego budżetu? Dowiedz się więcej w zakresie kredytu konsolidacyjnego i tego, dlaczego warto na niego postawić tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/. Fakt, że tego typu kredyty można znaleźć w coraz większej ilości polskich banków nie jest przypadkowy. Poważne zadłużenie to problem, z którym boryka się bardzo wielu Polaków. Konsolidacja zobowiązań to potencjalne rozwiązanie tego problemu, które zdecydowanie warto rozważyć.

Samodzielne przeprowadzenie konsolidacji może być trudne

Kredyt konsolidacyjny jest dedykowany osobom posiadającym wiele zobowiązań finansowych, ale nie znaczy to, że banki nie weryfikują potencjalnych kredytobiorców pod kątem zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa, czyli zdolność do terminowej spłaty całości długu, zależy między innymi właśnie od ilości i wysokości posiadanych zobowiązań (w tym również pozabankowych).

W związku z tym samodzielne przeprowadzenie konsolidacji może być trudne. Żeby nie musieć martwić się o negatywną decyzję kredytową, najlepiej zgłosić się po pomoc do doświadczonego doradcy kredytowego, takiego jak Habza Finanse. Z jego wsparciem cały proces pozyskiwania kredytu konsolidacyjnego powinien być znacznie szybszy, prostszy i bardziej bezstresowy, a do tego zakończyć się powodzeniem (czyli pozytywną decyzją kredytową przy atrakcyjnych warunkach spłaty).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here