Drukarka

Dzięki e-mailom, wiadomościom tekstowym i aplikacjom łączącym nas z całym światem, komunikacja z partnerami biznesowymi jest dziś bardzo prosta. Jednak drukarki są nadal istotną częścią każdego biura, nawet przy naszej mnogości urządzeń cyfrowych. Na szczęście technologia druku dogoniła nasze coraz bardziej zdigitalizowane społeczeństwo, tworząc innowacje w zakresie drukarek, które sprawiają, że są one łatwiejsze w użyciu i znacznie bardziej wydajne.

Drukarka firmowa: sprzęt potrzebny do pracy

Nie masz luksusu przestrzeni i dużego budżetu? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wszechstronnej drukarki wielofunkcyjnej (MFP), czy prostej, ale niezawodnej drukarki atramentowe z serii PIXMA G z pewnością znajdziesz model, który zmieści się w małej przestrzeni – i jest dostępny przy niewielkim budżecie. Na przykład oszczędne atramentowo drukarki są przeznaczone do druku wysokonakładowego i mogą dostarczyć do 8300 wydruków monochromatycznych i 7700 kolorowych stron na zestawie czterech butelek z atramentem. Jeśli szukasz drukarki wielozadaniowej, to na przykład drukarka firmowa G6070 umożliwia skanowanie i kopiowanie, a także drukowanie na różnych rozmiarach papieru. Drukarka monochromatyczna GM2070 jest również wyposażona w opcję drukowania kolorowych dokumentów – idealna dla firm, które drukują głównie czarno-białe dokumenty, ale wykonują też kolorowe zadania drukowania ad hoc.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, które poszukują wydajniejszych urządzeń, powinny skupić się na drukarce laserowej imageCLASS MF746Cx. Poza wysoką wydajnością papieru i dużą szybkością drukowania, to wielofunkcyjne urządzenie jest również wyposażone w wygodne, niezbędne elementy, takie jak zabezpieczenia druku, funkcje drukowania mobilnego i Wi-Fi. Ponadto intuicyjna biblioteka aplikacji sprawi, że przepływ pracy będzie znacznie płynniejszy i bardziej wydajny.

imageCLASS MF746Cx jest również wyposażony w naszą charakterystyczną technologię V2 Color, innowacyjną funkcję, która rozszerza spektrum kolorów ciemnych obszarów i cieni, ukazując głębię i blask obrazów. Pozostaje nam rozważyć czy bardziej opłacalny jest zakup czy leasing drukarki?

Zakup czy leasing drukarki firmowej?

Kupując kserokopiarkę, masz pewność, że jest ona twoją własnością i możesz z nią robić, co chcesz, na przykład przekazać darowiznę lub sprzedać. Jednak kupno drukarki ma też swoje minusy. Po pierwsze, aby kupić wysokiej jakości kopiarkę lub urządzenie wielofunkcyjne, musisz się zainwestować w to sporo środków finansowych. Jednocześnie nie masz pewności, że dany model drukarki będzie ci służył dobrze i będzie ci przydatny i dostosowany do twoich potrzeb biznesowych. Kolejnym niuansem jest to, że materiały eksploatacyjne dostarczane wraz z urządzeniem szybko się wyczerpią. Jest to powszechny chwyt marketingowy producentów. Wkrótce będziesz musiał ponownie odwiedzić sklep, aby uzupełnić zapasy tonera lub atramentu. Niemiłą niespodzianką może być dla Ciebie fakt, że nowy wkład do Twojego urządzenia drukującego będzie kosztował tyle, co nowa drukarka laserowa. Musisz być też przygotowany na wszelkie koszty związane z ewentualną naprawą urządzenia. W takich przypadkach warto rozważyć leasing sprzętu biurowego. Indywidualną ofertę dla Twojej firmy możesz sprawdzić na https://loboslink.pl/uslugi/leasing/

Oczywistą zaletą leasingu urządzeń drukujących jest to, że nie musisz płacić pełnych kosztów urządzenia, a także płacić za naprawy, tankowanie kartridży i tym podobne usługi. W toku pracy opłata pobierana jest tylko za wykonane egzemplarze. Wszelkie usługi w zakresie naprawy, wymiany części i uzupełniania materiałów eksploatacyjnych będą świadczone przez firmę, która zajmuje się wynajmem sprzętu biurowego. Wygodne, prawda? Ponadto zawsze masz możliwość wymiany wynajmowanego urządzenia na bardziej odpowiednie, ze względu na wzrost nakładu pracy lub z innych ważnych powodów.

Jedyną wadą tego typu użytkowania urządzenia wielofunkcyjnego jest to, że niestety nie jesteś jedynym właścicielem urządzenia i nie możesz go sprzedać ani komukolwiek przekazać. Jednak jeśli chcesz zatrzymać dane urządzenie dla siebie, zawsze możesz go kupić od firmy, płacąc wartość rezydualną. Większość firm zajmujących się leasingowaniem tego typu urządzeń, pozwala na zakup produktu w dowolnym momencie jego wypożyczenia. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here