Dowiedz się, jak działa wózek podnośnikowy elektryczny

0
1352

Wózków podnośnikowych elektrycznych używa się zazwyczaj w magazynach wysokiego składowania. Maszyny, dzięki napędowi elektrycznemu, mogą poruszać się szybko i podnosić duże ciężary bez dodatkowej pomocy.

Co warto wiedzieć o wózkach podnośnikowych elektrycznych?

Wózek podnośnikowy elektryczny, inaczej wózek wysokiego podnoszenia lub składowania, jest maszyną prostą w obsłudze. Dzięki temu, że jest wyposażona w elektryczny podnośnik, pracownik magazynu nie musi obsługiwać jej ręcznie. Zapewnia mu to o wiele przyjemniejszą i bezpieczniejszą pracę, do wykonywania której nie musi używać mięśni. Za pomocą wózków podnośnikowych elektrycznych podnosi się palety z towarem. Zazwyczaj używa się ich na powierzchniach magazynowych. Do ich zalet należy niewątpliwe także solidna i wytrzymała budowa. Maszyna, dzięki odpornej na uderzenia konstrukcji masztu, świetnie nadaje się do pracy w miejscach, gdzie panuje duży ruch. Bez problemów poradzi sobie ze wszelkimi czynnościami załadunkowymi i rozładunkowymi. Długą żywotność gwarantuje specjalna bateria.

Właściwości i zastosowanie wózków podnośnikowych elektrycznych

Zaletą omawianego rodzaju wózków jest napęd elektryczny. Dzięki niemu operator może wykonywać szybkie i precyzyjne manewry. Co więcej, po powierzchni magazynu może również poruszać się dynamicznie i jednocześnie unosić palety z towarem. Silniki elektryczne cechuje wysoka sprawność i prostota. Jeżeli są użytkowane zgodnie z normami, nie wymagają również konserwacji i naprawy. Jest to jedna z ich największych zalet, która sprawia, że są to trwałe maszyny, mogące pracować długo i wydajnie.

Tego typu wózki są także niezwykle zwrotne. Z łatwością mogą również obracać ładunek dzięki wysunięciu masztu, są przez to o wiele bardziej funkcjonalne niż inne wózki podnośnikowe. Oprócz tego są lżejsze, co pozwala im swobodnie poruszać się nawet w ciasnych korytarzach.

Kim są ich nabywcy?

Wózki podnośnikowe elektryczne zazwyczaj znajdują się w wyposażeniu magazynów wysokiego składowania. Maszyny te znacznie przyczyniają do zwiększenia produktywności firmy, gdyż są szybkie i zwrotne. Przełożeń umożliwiających szybszą jazdę operatorzy używają do poruszania się po magazynie np. z jednej części do drugiej i na dłuższych dystansach; z kolei przełożenia umożliwiające wolniejszą jazdę sprawdzają się podczas transportu ładunków. To wszystko sprawia, że maszyny pracują wydajnie nawet w trudnych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here