doradztwo dla firm i organizacji

Osoby zarządzające przedsiębiorstwami, stowarzyszeniami i organizacjami wiedzą, jak wiele wiąże się z tym obowiązków. Podatki, deklaracje, oświadczenia, regulaminy – osoby bez wykształcenia prawniczego mogą się w tym wszystkim pogubić. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest stałe doradztwo dla firm i organizacji. Jakie korzyści wynikają ze stałej obsługi? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Prawnik uświadomi Ci, gdzie leży problem

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie nawet sprawy z istniejącego problemu. Dopiero w momencie kontroli z urzędu skarbowego lub innych instytucji okazuje się, że firma od lat powinna dopełniać określonych formalności, a jednak tego nie robiła. Niemożliwe? A jednak! Organy administracji skarbowej oraz pozostałe często bowiem dopiero po pewnym czasie wykrywają pewne nieprawidłowości. Tymczasem przedsiębiorcy muszą realizować na co dzień wiele różnych obowiązków, w których łatwo się pogubić. Szczególnie problematyczne może okazać się prowadzenie firmy produkcyjnej. Tam bowiem znaczenie mają nie tylko podatki. Ważne są m.in. przepisy bhp, to w co pakuje się produkty, z usług jakich firm się korzysta, gdzie utylizuje się śmieci.

Pewność i spokojny sen

Stałe doradztwo dla firm i organizacji daje przedsiębiorcom pewność, że ich działalność nie napotka trudnych do rozwiązania problemów prawnych. Nad wszystkim będzie bowiem czuwał zaufany pełnomocnik, który w sytuacji kryzysowej szybko zareaguje i pomoże firmie wrócić na właściwe tory. Takie doradztwo dla firm i organizacji do jednocześnie spokojny sen przedsiębiorców. Z ich barków zdjęte są bowiem liczne obowiązki. Kierownicy określonych komórek, a także prezesi firm mogą skupić się na działaniach operacyjnych i marketingowych oraz realizacji poszczególnych projektów, a nie na „papierkach”.

Jak działają profesjonalni pełnomocnicy?

Profesjonaliści oferujący stałe doradztwo dla firm i organizacji najczęściej swoją współpracę z danym przedsiębiorcą rozpoczynają od przeprowadzenia kompleksowego audytu prawnego. On pozwoli na stwierdzenie, w których przestrzeniach działalności firmy pojawiają się nieprawidłowości oraz co należy w tym zakresie skorygować. Potem natomiast czuwają nad prawidłowością poszczególnych procesów. Jednocześnie na bieżąco śledzą zmiany w prawie i wdrażają potrzebne rozwiązania. Najczęściej wynagrodzenie za stałe doradztwo dla firm i organizacji rozliczane jest na zasadzie ryczałtu. Przedsiębiorca płaci zatem co miesiąc stałą kwotę za obsługę prawną. W razie większych zadań strony natomiast odrębnie ustalają stawkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here