Dlaczego warto posiadać certyfikat SSL w sklepie internetowym

Każdy sklep internetowy musi posiadać certyfikat SSL lub Secure Sockets Layer, jeśli chce zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom. W rzeczywistości żaden użytkownik, który jest przyzwyczajony do zakupów w internecie, nie zostawiłby swoich danych osobowych, w tym danych karty kredytowej lub innej metody płatności, na stronie internetowej, która nie posiada takiego certyfikatu. Oznacza to, że jego brak oznacza mniejszą sprzedaż, a co za tym idzie – mniejsze przychody.

Co to jest certyfikat SSL?

SSL jest to technologią, która pozwala na bezpieczne przesyłanie danych. Informacje przechodzą między serwerem a przeglądarką internetową lub odwrotnie w formie zaszyfrowanej, lub zakodowanej, aby uniemożliwić hakerom lub osobom trzecim uzyskanie dostępu do tych danych, z których większość jest wrażliwa. Ten rodzaj protokołu chroni wszystkie rodzaje informacji, ponieważ jest to technologia, która szyfruje wszystko, od informacji podawanych w standardowym formularzu rejestracyjnym do informacji podawanych w celu dokonania zakupu online. https://efectownia.pl

Certyfikat SSL służy również do weryfikacji autentyczności strony internetowej. Innymi słowy, jest to sposób ochrony wszystkich treści na stronie. Mimo że bramki płatności posiadają już własny certyfikat SSL, aby użytkownik mógł w pełni zaufać stronie, konieczne jest zainstalowanie takiego certyfikatu, który będzie go całkowicie chronił. W przeciwnym razie może to wywołać brak zaufania, co spowodowałoby mniejszą sprzedaż i mniejsze przychody.

Korzyści z posiadania certyfikatu SSL w sklepie internetowym

Posiadanie certyfikatu SSL zainstalowanego na hostingu jest praktycznie niezbędne, ale i tak istnieją pewne wyraźne korzyści dla właściciela strony, czy to osoby, czy marki.

Pierwszą i najbardziej oczywistą zaletą jest zaufanie. Kiedy użytkownik wchodzi na stronę internetową, bez względu na to, czy musi podać dane osobowe, czy nie, będzie bardziej ufał tym, które posiadają certyfikat SSL. W rzeczywistości udowodniono, że wielu użytkowników porzuca stronę, gdy przeglądarka alarmuje, że nie jest to bezpieczna strona. Tak więc posiadanie go doprowadziłoby również do zwiększenia ruchu na stronie internetowej. W przypadku sklepów internetowych, posiadanie certyfikatu SSL daje klientowi wystarczające bezpieczeństwo przy wprowadzaniu poufnych danych, takich jak numer karty kredytowej. Oznacza to wzrost sprzedaży, a tym samym wzrost przychodów. https://efectownia.pl

Oprócz bezpieczeństwa certyfikat SSL zapewnia autentyczność strony. Innymi słowy, jest to sposób na pokazanie użytkownikowi, że strona jest oficjalna i legalna. Bezpieczna strona zyskuje również na pozycjonowaniu w porównaniu do tych, które nie są zabezpieczone. Wyszukiwarki takie jak Google cenią sobie bezpieczeństwo użytkowników, dlatego biorą pod uwagę certyfikaty SSL. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, są użytkownicy, którzy porzucają stronę internetową, gdy pojawia się komunikat wskazujący, że nie jest to bezpieczna strona, a takie porzucenia są niekorzystne dla pozycjonowania.

Możemy więc stwierdzić, że certyfikat SSL jest niezbędny dla sklepu internetowego lub bloga, zwłaszcza gdy trzeba wprowadzić dane osobowe, czy to bankowe. Pamiętając o tym, że istnieją różne rodzaje certyfikatów, dla stron, które nie służą do zakupów, wystarczy podstawowy certyfikat, natomiast dla tych z bardziej wrażliwymi danymi należy zastosować bardziej zaawansowany. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę tę ostatnią kwestię; w zależności od rodzaju strony internetowej, trzeba będzie wybrać taki lub inny rodzaj certyfikatu, w przeciwnym razie dane mogą być nadal zagrożone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here