Co to jest blachodachówka i cechy jej zastosowania w budownictwie

0
517

Blachy stalowe, czyli blachodachówki, które zewnętrznie naśladują klasyczne ceramiczne pokrycia dachowe, cieszą się dużym zainteresowaniem w branży pokryć dachowych. Lekkość, priorytetowe wymiary umożliwiające szybkie zadaszenie dużych powierzchni, bogata kolorystyka – cechy, które są bardzo atrakcyjne zarówno dla budujących, jak i właścicieli domów o niskiej zabudowie.

Ważnym uzupełnieniem zalet technicznych i technologicznych jest koszt materiału, który pozwala na znaczne obniżenie budżetu budowy. Nie wszyscy jednak znają ten popularny obecnie rodzaj pokrycia dachowego jakim jest blachodachówka Lublin http://dachserwis.com/bratex.html. Będą one przydatne, aby wiedzieć, co to jest metal, jak on jest produkowany i co uzasadnia jego zalety.

Cechy produkcji blachodachówki

Dachówki produkowane są z blachy stalowej walcowanej na zimno o grubości 0,5 mm, która cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku. Aby nadać jej efektowny relief, powtarzający fale i stopnie dachów krytych dachówką, arkusze przepuszcza się przez walcarkę.

Formowanie nie tylko nadaje blaszanemu dachowi estetyczny wygląd, ale również zwiększa jego sztywność przestrzenną i odporność na zewnętrzne czynniki mechaniczne i naprężenia. Zasadniczo, ten rodzaj pokrycia dachowego odnosi się do stalowych blach profilowanych.

Odległość między poprzecznymi fałdami zależy od marki materiału i w większości przypadków wynosi 35 cm. Należy wziąć to pod uwagę przy montażu płatwi (element konstrukcji dachu) pod pokrycie.

Format dostarczanych metalowych dachówek

Dach z blachy tłoczonej dostarczany jest do klienta w postaci arkuszy o określonej długości lub elementów docinanych na wymiar. Standardowe długości wynoszą od 0,4 do 3,55 metra. Płaskie arkusze cięte na zamówienie mają długość równą długości okapu plus zwis oraz zwis za okapem wynoszący od pięciu do siedmiu centymetrów.

Szerokość materiału zależy od producenta, zazwyczaj waha się od 1,15 do 1,20 m. W dokumentacji technicznej podawane są zawsze dwie wartości: szerokość rzeczywista lub faktyczna oraz szerokość użytkowa lub robocza.

Podsumowanie

Niedrogie, proste w montażu, bezpretensjonalne w eksploatacji blachodachówki zasługują na szczególną uwagę zarówno właścicieli podmiejskich nieruchomości, jak i właścicieli nieruchomości komercyjnych w mieście. Tym, którzy chcą je wykorzystać w aranżacji obiektów, podane przez nas informacje pomogą dokonać właściwego wyboru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here