Inwentaryzacja

Inwentaryzacja kojarzy się ze żmudnym liczeniem towarów na półkach, pomyłkami i ciągłym poprawianiem danych na kartach z wynikami? To może się zmienić dzięki wprowadzeniu kilku ważnych zasad oraz narzędzi, które skutecznie ułatwią pracę zespołom liczącym nad inwentaryzacją. Jesteś ciekawy/-a jak można uprościć i skrócić cały proces? Oto kilka naszych porad.

Wyposażenie pracowników w sprzęt do inwentaryzacji

Liczenie towarów na półkach jest żmudnym i pracochłonnym zajęciem, które wymaga odpowiedniego skupienia i dość dużej ilości czasu. Jeżeli chcesz, aby inwentaryzacja była robiona w 100% poprawnie, musisz zadbać o odpowiednią liczbę pracowników, którzy muszą oderwać się od swoich codziennych obowiązków na rzecz inwentaryzacji. Wiążę się to z kosztem alternatywnym, ponieważ gdyby proces liczenia przebiegał szybciej, mogliby się zająć swoimi obowiązkami. Sprzęt do liczenia towarów może skutecznie ułatwić i skrócić całą inwentaryzację. Tego rodzaju narzędzia można zakupić pod linkiem: https://www.mezametlublin.pl/oferta/urzadzenia-do-inwentaryzacji. Korzystanie z technicznego wsparcia w trakcie inwentaryzacji zmniejsza ryzyko błędów oraz ogranicza czas konieczny do przeprowadzenia liczenia.

Inwentaryzacje Lublin: ważne jest odpowiednie przygotowanie

Aby sam proces inwentaryzacji przebiegał szybko i sprawnie, warto przed rozpoczęciem liczenia zadbać o odpowiednie przygotowanie. Z punktu widzenia praktyki ważne jest zadbanie o porządek we wszystkich punktach spisowych. Dodatkowo istotnym elementem jest dobre oznaczenie towaru, jaki będzie podlegał inwentaryzacji. Ważne jest to, aby każda półka i każdy towar miał naklejkę z kodem kreskowym, dzięki któremu pracownik będzie w stanie go zeskanować. Czy nowy sprzęt również został odpowiednio oznaczony? Jeżeli nie, najwyższa pora nadrobić takie zaległości. Aby ułatwić pracę zespołom spisowym, warto zadbać również o to, aby sprzęt przypisany do poszczególnych pomieszczeń znalazł się właśnie w tych miejscach. Dzięki temu można uniknąć wielu trudności w trakcie przygotowywania spisu z natury.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here