Body leasing

Rynek specjalistów z branży IT wciąż jest nienasycony. Znalezienie odpowiedniego eksperta, a tym bardziej całego zespołu w krótkim czasie stanowi nie lada wyzwanie. Ważne projekty nie mogą jednak czekać w nieskończoność. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem bywa body leasing. Na czym dokładnie polega ta usługa i dlaczego warto z niej korzystać?

Czym jest body leasing?

Body leasing polega na zatrudnianiu zewnętrznych specjalistów do konkretnego projektu w branży IT. Często bywa mylony z outsourcingiem IT, jednak w tym drugim przypadku przedsiębiorstwo oddaje swojemu partnerowi cały ten obszar w zarządzanie. W przypadku body leasingu chodzi o swego rodzaju „wypożyczenie” zgranego i doświadczonego zespołu do udziału w konkretnym przedsięwzięciu.

Jacy specjaliści są dostępni w ramach body leasing?

Body leasing, który na polskim rynku oferuje między innymi firma Craftware (https://craftware.pl/) nie ogranicza się – wbrew powszechnemu przekonaniu – do kontraktowania deweloperów. Obecnie usługa gwarantuje klientom dostęp do wsparcia wielu specjalistów z branży IT, w tym:

  • programistów, 
  • analityków biznesowych, 
  • administratorów, 
  • project managerów, 
  • testerów.

Body leasing może więc odpowiadać na problem wszelkich braków kadrowych w przedsiębiorstwie działającym w branży IT.

Dlaczego warto korzystać z body leasingu?

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Brak konieczności rekrutowania zespołu pozwala realizować projekty znacznie szybciej, co przekłada się także na szybszy zwrot z inwestycji. Kolejną korzyścią jest cięcie kosztów – zespół, który nie jest zatrudniony na etat otrzymuje wynagrodzenie jedynie za zrealizowany projekt. Specjaliści wnoszą do projektu i samej organizacji świeże spojrzenie oraz nową wiedzę, która stanie się jej trwałym kapitałem. 

Dlatego właśnie body leasing stał się tak popularnym rozwiązaniem. Więcej na temat zalet i przykładów zastosowania tej użytecznej usługi można przeczytać w artykule pod adresem: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here