Anglia – czy można otrzymać zwrot podatku?

Aktualnie bardzo wielu Polaków żyje i pracuje na terenie Wielkiej Brytanii, a w szczególności Anglii. Jednocześnie wielu rodaków wraca na stałe lub chociaż na jakiś czas do Polski i wtedy pojawiają się pytania o zwrot podatku z Anglii. Wokół tematu jest bardzo gorąco, gdyż pojawiają się bardzo sprzeczne opinie i wątpliwe rozwiązania. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy istnieje w ogóle taka możliwość by otrzymać zwrot podatku? Czy jednak nie ma sensu o to walczyć?

Kto może ubiegać się o zwrot?

Otrzymanie zwrotu pieniędzy z Anglii w związku z odprowadzanym podatkiem jest możliwe i to nierzadko. Ogólnie każdy kto pracuje lub pracował na terenie Anglii może ubiegać się o taki zwrot podatku z Anglii, nawet jeżeli aktualnie przebywa już w Polsce. Wystarczy po prostu złożyć odpowiednie wnioski, a także dopełnić formalności. Każdy kto był legalnie zatrudniony w Anglii czyli jego pracodawca odprowadzał za niego podatek może starać się o zwrot podatku. Warto wiedzieć, że można się ubiegać za okres do 5 lat podatkowych wstecz. Co ważne każdy legalnie zatrudniony ma prawo do odzyskania zwrotu podatku z Anglii jeżeli zaistniała jego nadpłata. Nie tylko osoby zatrudnione u pracodawców, ale także prowadzące własną działalność gospodarczą mogą ubiegać się o taki zwrot.

Niezbędna dokumentacja i ważne informacje

Do otrzymania zwrotu podatku z Anglii niezbędne jest wykonanie kilku kroków. Mianowicie należy zebrać odpowiednie dokumenty takie jak historia zatrudnienia, informacje o dochodzie, a także pobieranych dodatkach. Oprócz tego trzeba wypełnić odpowiednie wnioski, które następnie trzeba złożyć w konkretnym urzędzie skarbowym. To wszystko wydawać się może skomplikowane, ale w rzeczywistości wcale takie nie jest. Warto pamiętać, że do otrzymania zwrotu podatku z Anglii konieczne jest złożenie wszystkich wymaganych dokumentów, a także wypełnienie stosownych wniosków, dlatego należy tego dopilnować. Na taki zwrot należy czekać zazwyczaj od 3 do 4 miesięcy, ale w indywidualnych sytuacjach może to trwać zarówno krócej jak i dłużej.

Zwrot podatku z Anglii – profesjonalna pomoc

Aby otrzymać zwrot podatku z Anglii należy dopełnić wielu formalności. Nie jest to trudne, a co więcej nie trzeba nawet robić tego osobiście, gdyż wiele polskich firm reprezentuje swoich klientów przed angielskimi urzędami, dlatego można powierzyć swoją sprawę w profesjonalne ręce. Taka firma zajmuje się zebraniem dokumentacji, a także doprowadzeniem sprawy do pozytywnego rozwiązania. Warto zatem rozważyć taką profesjonalną pomoc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here