Zdolność kredytowa

Scoring BIK to punktacja, która pokazuje twoją zdolność kredytową. Pożyczki gotówkowe mogą być bardzo korzystne, gdy potrzebujesz funduszy na pokrycie planowanych lub nieplanowanych wydatków. Sprawdź, czy jest to odpowiednie rozwiązanie.

Scoring BIK to punktacja, która pokazuje twoją zdolność kredytową. Jest ona udostępniania instytucjom finansowym, w których złożyłeś wniosek o kredyt lub pożyczkę gotówkową.

Pożyczki gotówkowe mogą być bardzo korzystne, gdy potrzebujesz funduszy na pokrycie planowanych lub nieplanowanych wydatków. Mogą one obejmować finansowanie ślubu, wydatków medycznych, edukacji twojego dziecka, napraw domu, wakacji i innych. Jednak instytucje finansowe szukają u kredytobiorców stabilności finansowej, aby udzielić im pożyczki. Jednym z parametrów sprawdzanych przez pożyczkodawców przed zatwierdzeniem wniosku jest punktacja BIK.

Co składa się na zdolność kredytową?

Przy analizie wniosku o kredyt lub pożyczkę, instytucja finansowa bierze pod uwagę:

  • twój zawód;
  • wykształcenie;
  • status mieszkaniowy;
  • miesięczne dochody i źródło dochodów;
  • ilość osób na twoim utrzymaniu;
  • dotychczasowe kredyty, pożyczki, karty kredytowe i inne produkty finansowe.

Czym jest ocena Biura Informacji Kredytowej?

Ocena punktowa BIK przybiera wartość od 1 do 100. Do jej wyliczenia stosowana jest specjalna formuła matematyczna. Scoring pokazuje twoją wiarygodność kredytową i zdolność do spłaty. Im wynik bardziej zbliżony do 100, tym masz większe szanse na zaakceptowanie przez instytucję finansową wniosku o pożyczkę lub kredyt.

niski scoring

Co zrobić, jeśli masz niski scoring?

Uzyskanie pożyczki osobistej jest nadal możliwe, jeśli zastosujesz się do pewnych kroków. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się w jaki sposób uzyskać pożyczkę mając niską zdolność kredytową.

Instytucje finansowe nie przyznają pożyczki osobie, która nie jest w stanie jej spłacić. Niska punktacja BIK umieszcza cię w kategorii kredytobiorców wysokiego ryzyka. Wysoka kwota zadłużenia lub niespłacenie poprzednich długów, czy rachunków za karty kredytowe znacznie obniżają scoring. Twoja ocena kredytowa może być zmniejszona nawet wtedy, jeśli ubiegasz się o kredyt zbyt wiele razy. Zapytania kredytowe znajdują się w twoim raporcie BIK przez 12 miesięcy. Z tych wszystkich powodów, niska ocena prowadzi albo do odrzucenia wniosku o pożyczkę, albo może spowodować, że zapłacisz wyższą stopę procentową, co nie jest opłacalne.

Nawet jeśli twój scoring nie jest na wysokim poziomie, wymaganym do zatwierdzenia pożyczki, pożyczkodawcy mogą nadal brać pod uwagę złożony wniosek.

Jednym z rozwiązań jest wzięcie pożyczki lub kredytu z drugą osobą. W takim przypadku pożyczkodawcy biorą pod uwagę historię kredytową i zdolność do spłaty obu wnioskodawców łącznie. Masz więc większe szanse na uzyskanie zatwierdzenia pożyczki osobistej ze współwnioskodawcą, który ma wysoki dochód i ocenę BIK.

Pożyczkodawcy proszą o poręczyciela w przypadku, gdy potrzebują dodatkowego zabezpieczenia podczas zatwierdzania wniosku o pożyczkę. Poręczyciel podpisuje umowę i zapewnia pożyczkodawcę, że zwróci fundusze w przypadku, gdy nie spłacisz lub nie wywiążesz się z umowy pożyczki. Możesz więc zdecydować się na pożyczkę z poręczycielem, który cię wspiera i ma wysoką zdolność kredytową, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia pożyczki osobistej z niskim scoringiem BIK.

Z niską zdolnością kredytową, możesz uzyskać akceptację wniosku dla chwilówki online bez bik. Niektóre z instytucji finansowych nie wymagają idealnej historii kredytowej, ale pożyczki mogą wiązać się wtedy z wyższym oprocentowaniem i dodatkowymi kosztami.

Dzięki takiemu produktowi finansowemu możesz poprawić swój wynik kredytowy poprzez sumienną spłatę. Nie zamieniaj w nawyk ubiegania się o pożyczki gotówkowe dla wnioskodawców z niskim scoringiem, ale pracuj nad zwiększeniem swojej punktacji BIK. Bądź odpowiedzialny przy zaciąganiu zobowiązań i dobrze zarządzaj swoimi finansami. W ten sposób będziesz w stanie utrzymać wynik BIK wymagany do zawarcia umowy pożyczki i uzyskasz dostęp do szybkiego i przystępnego finansowania w razie potrzeby.

Decyzja o wyborze odpowiedniego pożyczkodawcy może zrobić wielką różnicę. Rozważ dostępne rozwiązania i przeanalizuj każdą ofertę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here