Wystawianie faktur w kilka minut!

Jesteś przedsiębiorcom prowadzącym własny biznes? A może zastanawiasz się jak otworzyć działalność? Co będzie ci potrzebne? Jakie programy pomogą w prowadzeniu firmy? Na pewno musisz mieć dobry program do fakturowania. Przedstawiamy naszą propozycje.

Program do faktur VAT i bez VAT

Jeżeli jesteś czynnym podatnikiem VAT, to na pewno przydatny będzie program, który umożliwi wystawianie takiego rodzaju dokumentów. W przypadku zwolnionych z VAT dobre narzędzie do fakturowania również powinno dawać możliwość przygotowania faktury bez VAT. Oprócz wymienionych dokumentów istotne jest aby przedsiębiorca wystawił fakturę korektę, proformę czy paragon fiskalny. Mnogość dokumentacji, która może wystąpić w przedsiębiorstwie skutkuje koniecznością dostosowania dobrego programu do fakturowania do zmieniających się okoliczności i potrzeb związanych z wystawianiem faktur. Właściwe oprogramowanie pomoże przedsiębiorcy przygotować potrzebne faktury w kilka minut i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Co uprości fakturowanie?

Przedsiębiorca, który potrzebuje program do wystawiania faktur powinien skupić się na proponowanych opcjach. Jeżeli program jest prosty w obsłudze, ma przejrzyście przygotowane moduły, zgodne z aktualnymi regulacjami i pozwala w krótkim czasie wystawić dokumenty oraz obsłużyć kontrahenta, wówczas z całą pewnością jest to dobre narzędzie do fakturowania. Przydatne oprogramowanie pozwoli np. na wystawianie faktur w różnych walutach, czy językach, przygotowanie JPK czy wysłanie faktur do klientów e-mailem. Oprogramowanie upraszczające fakturowanie będzie zawierało opcje oszczędzające czas sprzedawcy i nabywcy oferowanego produktu. Dzięki np. możliwości szybkiego pobrania danych klienta z CEIDG na podstawie numeru NIP jego firmy, opcji oznaczania wystawianych dokumentów czy kategoryzowania towarów i klientów, użytkownik programu jest w stanie szybko zawierać transakcje z kontrahentami i odnaleźć potrzebne dokumenty. Dobry program powinien być przede wszystkim funkcjonalny i zrozumiały dla korzystających.

Faktura Small Business

Popularnym i przydatnym programem upraszczającym fakturowanie jest Faktura Small Business. To narzędzie opracowane przez firmę MEGA-TECH, która skupia się na rozwiązaniach w pełni wykorzystywanych w przedsiębiorstwie. Program Faktura Small Business zawiera wymienione funkcjonalności, które korzystający może bezpłatnie przetestować. Oprogramowanie podlega ciągłym aktualizacją. Użytkownicy mają możliwość skorzystania z usługi eArchiwum, czyli zdalnej kopii bezpieczeństwa. Opcja ta pozwala uchronić zgromadzone przez program dane przed ich potencjalną utratą np. w sytuacji zawirusowania komputera. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie pomocy technicznej w zagadnieniach odnoszących się do programu. To dobra propozycja dla małych i średnich firm.

Prowadzenie firmy nie musi być trudne, wystarczy jedynie dobry program do faktur, który uprości to zadanie. Sprawdzone rozwiązanie będzie przynosiło firmie wiele korzyści. Zadowolony sprzedawca to bardzo często zadowolony klient, który powróci po więcej towarów. Mając na uwadze rozwój firmy, warto już teraz pomyśleć o takim dobrym rozwiązaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here