Wykańczanie mieszkania - samemu czy z ekipą

Zakup mieszkania to dopiero początek. Początek przygody lub…drogi przez mękę. Nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Urządzanie mieszkania może być świetnym doświadczeniem, z którego można czerpać wiele radości. Ale może też dostarczyć niepotrzebnego stresu i kłopotów i całkowicie przyćmić radość z przeprowadzki.

Gdy kupujemy nowe mieszkania znajdują się one w stanie deweloperskim takim jak np. tutaj . To znaczy, że na nas jako kupującym spoczywa obowiązek jego urządzenia. I tutaj mamy dwie opcje do wyboru:

– wykańczanie mieszkania na własną rękę

– zatrudnienie ekipy remontowej

W tekście przedstawimy zalety obu rozwiązań. Przeczytaj i sprawdź, która opcja będzie lepsza dla ciebie.

Remont na własną rękę

Jeśli wybierzesz tę opcję masz pewność, że w kieszeni zostanie ci sporo gotówki. To co wydałbyś na ekipę remontową możesz wykorzystać na zakup elementów wyposażenia. Pracując samodzielnie nie musisz obawiać się nieuczciwych i niesumiennych pracowników. Możesz pracować w swoim tempie, być elastycznym i zmieniać pomysły w trakcie realizacji.

Czy taka opcja jest dla każdego? Zdecydowanie nie. Po pierwsze takie rozwiązanie wymaga wiedzy. Jeśli nigdy nie kładłeś płytek, nie malowałeś bądź nie tapetowałeś ścian, a fugowanie to dla Ciebie czarna magia lepiej zrezygnuj z tego rozwiązania. Może się bowiem okazać, że efekt końcowy nie jest zadowalający i koniec końców potrzebny jest fachowiec. Samodzielny remont to nie jest opcja dla osób, którym zależy na czasie. Jeśli chcesz się szybko wprowadzić lepiej zatrudnij ekipę. Kilku fachowców szybciej ogarnie temat niż Ty, nawet w towarzystwie chętnych do pomocy przyjaciół. Jeśli pracujesz i wracasz do domu wieczorami – też daruj sobie samodzielny remont – będziesz wykończony, a przeprowadzka przeciągnie się w czasie.

Wykańczanie mieszkania z ekipą.

To rozwiązanie ma swoje plusy. Jeśli trafisz na dobrą ekipę szybko i sprawnie ogarną Twoje mieszkanie. Ty skupisz się na dostarczaniu materiałów i podejmowaniu kluczowych decyzji. Reszta ….zrobi się sama. Ale – uważaj. Kluczem do sukcesu jest ekipa. Na rynku nie brakuje pseudofachowców, którzy mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie korzystaj z ekipy znalezionej w sieci. Wybieraj tylko fachowców z polecenia.

Wykańczanie mieszkania z ekipą to opcja bardzo wygodna, ale i kosztowna. Musisz uwzględnić to w swoim budżecie. Rozważ czy bardziej zależy ci na pełnym wyposażeniu mieszkania czy wolisz fachową pomoc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here