W jakich branżach powstaje najwięcej startupów?

0
913

Prowadzenie biznesu w dobie rosnącej konkurencji na rynku oraz zapotrzebowania na spore środki finansowe to niemałe wyzwanie. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców są startupy. Tworzenie startupów staje się coraz popularniejsze w branżach, które zgodnie z prognozami ekspertów mają duży potencjał rozwoju.

Głównie IT

Startup to młode przedsiębiorstwo, które ma na celu wypracowanie nowych rozwiązań zarządczych pomocnych w osiągnięciu sukcesu. Firmy te nastawione są na osiąganie zysku poprzez wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, usług bądź rozwiązań. Z tworzeniem startupów kojarzona jest głównie branża informatyczna, gdyż rzeczywiście znaczna część tych przedsiębiorstw skupia się właśnie na tematyce IT. Wynika to przede wszystkim z faktu, że następuje coraz większa informatyzacja społeczeństwa, przez co startupy o profilu informatycznym znajdują sporo inwestorów. Informatycy zajmują się nie tylko pisaniem programów, ale także dostarczają rozwiązania w zakresie ochrony danych wrażliwych, takich jak dane osobowe. Często ich projekty są bardzo innowacyjne w znacznie ułatwiają życie, jednak wymagają one znacznych nakładów finansowych. Inwestorzy w startupach informatycznych mają jednak sporą szansę na uzyskanie wysokich stóp zwrotu z dokonanej inwestycji w przyszłości.

Moda i wygląd

Tworzenie startupów to także domena branż, które skupiają się na wyglądzie zewnętrznym człowieka. W czasach, kiedy każdy dba o swój wygląd na rynku panuje duży popyt na tego typu usługi czy produkty, jednak z drugiej strony występuje wysoka podaż. Tworzenie startupów modowych musi pociągnąć za sobą odpowiedni pomysł na to, jak przyciągnąć klienta, podczas gdy sporo osób nadal ubiera się w galeriach i chodzi do lokalnego fryzjera. Tymczasem w tej moda i uroda to branże, w których startupy odnoszą niemałe sukcesy. Jest to głównie podyktowane faktem, że wiele osób chce się wyróżnić z tłumu, czego nie gwarantuje odwiedzanie popularnych sklepów sieciowych.

Organizacja czasu wolnego

Szeroko pojęta branża rozrywkowa rzadko kojarzona jest z tworzeniem startupów, tymczasem to właśnie one dostarczają nam nieoczywistych rozwiązań na spędzanie wolnego czasu. Pomysły skierowane są głównie do ludzi młodych, którzy chętnie wychodzą wieczorami z domu i opuszczają miasto na weekend. Na co dzień zapracowani i zestresowani poszukują mocnych wrażeń, które pozwolą im odreagować. Coraz częściej jednak można spotkać firmy, które specjalizują się w organizacji czasu wolnego dzieciom lub seniorom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here