Ułatwienie pracy całego działu HR – postaw na dobry system rekrutacji!

Dlaczego warto wdrożyć system rekrutacji do Twojej firmy? Powodów jest kilka, ale przede wszystkim warto się przyjrzeć temu, jak wygląda współczesny rynek. Pracowników, którzy mogą poszczycić się doświadczeniem oraz wiedzą jest niewielu. Niektórzy postawili już dawno na szkolenia, aby podnieść kwalifikacje pracowników, którzy mają potencjał, ale jeszcze nie posiadają odpowiednich umiejętności czy narzędzi. Dzięki temu można “stworzyć” odpowiedniego kandydata. Nadal jednak warto próbować szukać takich osób, które w pełni będą spełniać nasze kryteria. Czy istnieje sposób na to, aby ułatwić proces rekrutacji oraz skrócić jego czas? Przydatny może być właśnie system rekrutacji! To nowoczesne narzędzie sprawi, że dział HR będzie mógł działać znacznie sprawniej i efektywniej!

Czym właściwie jest system rekrutacji online?

Jest to program, działający online, który służy jako narzędzie ułatwiające i usprawniające cały system rekrutacyjny, który obowiązuje w danej firmie. Proponuje on szereg rozwiązań, które mają na celu ułatwienie aplikowania dla kandydata, a ze strony rekruterów usprawnienia w ocenie poszczególnych CV.

Czy mojej firmie przyda się taki system?

To zależy. Jeśli prowadzisz niewielką działalność, rekrutujesz bardzo rzadko, to w takim przypadku system do rekrutacji nie będzie niezbędny. Ale jeśli już pracujesz bądź prowadzisz dużą firmę czy spółkę warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem. Dzięki temu nie tylko budujesz pozytywny wizerunek w branży, ale przede wszystkim ułatwiasz pracę swoim pracownikom.

Jaki system wybrać?

W takich kwestiach jak zarządzanie zasobami ludzkimi należy zawsze wybierać sprawdzone i pewne rozwiązania. Jedną z firm, która proponuje systemy do rekrutacji jest Elevato Software. Proponują oni rozwiązania zarówno dla działów personalnych jak i agencji.

Obsługa

Aplikacja Elevato jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Szkolenie przebiega szybko i sprawnie, a każda firma, która wdroży ten system może liczyć na wsparcie oraz pomoc osobistego asystenta. Kontakt z zespołem jest wyjątkowo prosty i przebiega w przyjemny sposób. Wszelkie problemy rozwiązywane są jak najszybciej.

Funkcjonalności

System Elevato może pochwalić się szeregiem funkcjonalności, które wspierają proces rekrutacyjny:

  • Marka pracodawcy: dzięki zunifikowanej szacie graficznej budujemy profesjonalny wizerunek. Jednolita grafika, wiele szablonów, spersonalizowane szablony odpowiedzi – to wszystko sprawia, że nasza marka staje się bardziej konkurencyjna.
  • Pozyskiwanie kandydatów: system rekrutacji Elevato pozwala na zamieszczanie ogłoszeń na wielu portalach i stronach oraz sprawne monitorowanie wyników tychże.
  • Selekcja kandydatów: dzięki nakładaniu filtrów, można z łatwością przeprowadzić selekcję, oddzielając te CV, które spełniają nasze kryteria, od tych, które są wyraźnie słabsze. Pozwala to znacznie oszczędzić czas, zwłaszcza jeśli napłynie duża ilość zgłoszeń.
  • Współpraca z biznesem: do systemu mają dostęp nie tylko pracownicy HR, ale także managerowie oraz wszyscy zaangażowani w proces rekrutacji. Dzięki temu każdy zainteresowany w łatwy sposób może przejrzeć interesujące go aplikacje.
  • Efektywność rekrutacji: system tworzy raporty, dzięki czemu mamy wgląd w faktyczną skuteczność procesu.
  • Bezpieczeństwo i RODO: systemy Elevato spełniają wszelkie standardy dotyczące bezpieczeństwa oraz RODO. Dane kandydatów są bezpieczne, a po zakończonej rekrutacji automatycznie kasowane.

Wybierając system rekrutacji odpowiedni dla swojej firmy zachęcamy do zapoznania się z ofertą Elevato. Po więcej informacji zapraszamy na elevatosoftware.com.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here