Tusze do drukarek w biurze – jakie wybrać i gdzie kupić?

0
1148

Musisz wydrukować ważne dokumenty lub notatki, ale właśnie skończył się wkład? Żadne biuro nie mogłoby się obyć bez czynnej drukarki. Zanim odruchowo wjedziesz na stronę producenta urządzenia, poznaj wszystkie dostępne opcje kupna. Radzimy jakie tusze do drukarek w biurze będą najlepiej się sprawdzać i gdzie znaleźć je w niższych cenach!

Podobno przeciętny polski pracownik biurowy drukuje dziennie ok. trzydzieści stron dokumentów. Z tego względu często wyczerpują się wkłady barwiące, które należy regularnie wymieniać. Te niepozorne części są dość kosztowne. W skali roku ich zakup może generować duże koszty. Podpowiadamy jak najrozsądniej kupować tusze do drukarek w biurze!

Tusze do drukarek – dlaczego są tak kosztowne?

Wiele osób przy pierwszej wymianie wkładu do drukarki przeżywa szok. Ta niewielka, ale kluczowa część może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych! W pierwszym odruchu wchodzi się na stronę producenta urządzenia, gdzie najczęściej od razu można zamówić odpowiedni komponent lub znaleźć sklep stacjonarny posiadający go na stanie. Przy okazji widzi się liczne komunikaty zachęcające do kupna oryginalnych wkładów.

Producenci zapewniają, że jedynie kupione u nich tusze do drukarek są w pełni kompatybilne z posiadanym urządzeniem. Mają także gwarantować absolutnie najlepszą jakość wydruków oraz większą wydajność. Podobno jedynie te unikalne mieszkanki barwników pozwalają w pełni odwzorować żywe kolory i głęboką czerń. Wiele osób zwróci również uwagę na obietnice, że dany produkt został wytworzony w sposób możliwie najbardziej ekologiczny.

To logiczne, że producentom zależy na zatrzymaniu swoich klientów. Regularne zamawianie z ich strony tuszów do drukarek to wygodny, stały przychód. W ten sposób zapewniają sobie gwarancję, że osoba, która wcześniej kupiła ich maszynę, będzie wracać po kartridże. Nie każdy ma jednak świadomość tego, że nie jest to jedyne miejsce, w którym można nabyć potrzebne wkłady.

Oryginalne czy zamienne – na jakich tuszach do drukarek najlepiej drukować dokumenty?

W biurach drukuje się setki, a nawet tysiące stron miesięcznie. Zdecydowana większość to proste dokumenty tekstowe – umowy, wnioski, notatki, sprawozdania itp. Czy do nich rzeczywiście potrzebne są kosztowne, oryginalne tusze do drukarek?

O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest kupowanie tzw. zamienników. Są to odpowiedniki kartridżów do konkretnych typów i modeli urządzeń. Są całkowicie kompatybilne, a jakość ich wydruku jest trudna do odróżnienia od oryginału. Najważniejsze jest jednak to, że są o wiele tańsze. Decydując się na zamawianie zamiennych tuszów do drukarek w biurze można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie!

Jeśli mimo wszystko jest się zdania, że przynajmniej jedno urządzenie powinno mieć oryginalne wkłady (np. do kolorowych wydruków, materiałów promocyjnych czy ważnych dokumentów dla kontrahentów), także można nieco zaoszczędzić. Strona producenta drukarki nie jest jedynym miejscem, w którym można kupić jego oryginalne, prawdziwe wkłady.

Gdzie kupić tusze do drukarek?

W Internecie istnieją witryny specjalizujące się w sprzedaży tuszów do drukarek, jak np. TonerPartner. Wygodna wyszukiwarka pozwala odnaleźć pasujący wkład, nawet jeśli zna się tylko kilka informacji o posiadanym urządzeniu. Laik w kilka minut odnajdzie pasującą część! Wszystkie oryginalne i zamienne tusze do drukarek są dostępne w promocyjnych, hurtowych cenach. Na jednym zakupie można oszczędzić od kilkunastu do kilkuset złotych! Warto w ten sposób spróbować odciążyć roczny budżet.

Tusze do drukarek w biurach są wyjątkowo szybko zużywane. Jeśli nie chcesz wydawać rocznie majątku na nowe kartridże, poszukaj tańszej alternatywy. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć i zamówić niezbędne wkłady w korzystnej cenie! Sprawdź dostępne opcje, by zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here