Taśmy pakowe z nadrukiem – czy i kiedy warto stosować

0
538

Taśmy pakowe, nazywane również klejącymi, to często stosowane akcesoria warsztatowe. Wykorzystuje się je do oklejania różnego typu obiektów – zwłaszcza tekturowych opakowań oraz przesyłek przygotowywanych do nadania. W ostatnim czasie na popularności zyskały taśmy pakowe z nadrukiem – które mogą być pokryte spersonalizowaną grafiką. Poniżej podpowiadamy – kiedy i dlaczego warto stosować taśmy pakowe z nadrukiem.

Taśmy z nadrukiem – ale jakim?

Często spotykamy paczki, na które naklejane są specjalne rodzaje naklejek; ich zadaniem jest informowanie na temat szczególnych wymagań znajdujących się wewnątrz towarów. Przykładowo – jeśli przedstawiają dwa kieliszki, oznacza to, że znajdujące się wewnątrz obiekty wymagają zachowania szczególnej ostrożności w czasie transportu.  

Nadruk na taśmach pakowych może przedstawiać różnego typu grafiki – także te informacyjne. Częściej jednak korzystamy z taśm, na których powierzchni zostały umieszczone grafiki reklamowe – na przykład logo firmy, jej nazwa, motto lub dane kontaktowe. Taśmy takie pełnią wówczas nie tylko swoje podstawowe funkcje – takie jak „utrzymywanie paczki w kupie” – ale również funkcje dodatkowe oraz marketingowe.

Taśmy z nadrukiem – praktyczne i funkcjonalne

Zadaniem wszystkich taśm pakowych jest zabezpieczanie przygotowywanych przesyłek. Mają przede wszystkim uniemożliwiać ich samoczynne rozpakowanie oraz izolować od kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. W wielu przypadkach – chodzi o odseparowanie przesyłki od panujących na zewnątrz wilgoci, pyłków i innych zanieczyszczeń.

Gdy taśma pokryta jest naszym spersonalizowanym nadrukiem, wówczas pełni również inne, dodatkowe funkcje, które można podzielić na dwie grupy – praktyczne i marketingowe. Zacznijmy od tych pierwszych.

Paczka oklejona taśmą pakową z nadrukiem jest łatwiejsza do zidentyfikowania. Jej odnalezienia jest o wiele łatwiejsze, nawet gdy znajduje się pośród wielu innych przesyłek. Znacząco ułatwi to pracę zarówno osobom przygotowującym paczkę do przesyłki, osobom odpowiedzialnym za jej transport oraz odbiór.

Funkcje marketingowe są nie mniej ważne. Taśma pakowa może być wizytówką naszego przedsiębiorstwa – uwidaczniając jego markę wśród pracowników zatrudnionych przez naszych kontrahentów. Jest to forma reklamy „w ruchu” – znak reklamowy wędruje wraz z paczką, pełniąc funkcje reklamowe wobec wszystkich napotkanych osób.

Gdzie kupować taśmy z nadrukiem?

Osobom poszukującym zaufanych dostawców taśm z nadrukiem polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Megan, dostępną pod adresem: https://www.folie-stretch24.pl/tasma-pakowa-z-nadrukiem.

Oprócz nadruku, możemy również wybrać najważniejsze parametry fizyczne taśm pakowych – w tym między innymi ich rozmiar. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych przedsiębiorstw, które zajmują się handlem towarami o nietypowych gabarytach, których opakowanie wymaga zastosowania specjalnej folii.

W ofercie Megan znajdują się taśmy pakowe, w których budowie wykorzystano różnego typu lepiszcza i kleje. Dzięki temu, mamy swobodny wybór w wyborze takiego rodzaju taśmy, która idealnie spełni nasze wymagania. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here