Opakowania na leki

Transport z hurtowni do aptek leków i innych ważnych specyfików jest niezwykle ważny i musi spełniać pewne normy, które dotyczą higieny i utrzymania optymalnej temperatury. Wszystko po to, aby przewożone produkty nie zepsuły się lub nie straciły cennych składników. Styropianowe opakowania farmaceutyczne zabezpieczają bowiem te preparaty w transporcie, a w dodatku gwarantują stałą temperaturę. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.

Opakowania na leki – jakie właściwości muszą spełniać?

Przewożenie leków z hurtowni do aptek wiąże się z całą logistyką. Oprócz organizacji transportu, który podejmie się przewiezienia specyfików do punktów aptecznych potrzebne jest również odpowiednie zabezpieczenie produktów. Niektóre z nich nie mogą być przewożone luzem, tylko potrzebują specjalnych warunków. Odpowiednio niska temperatura jest wymagana przy transporcie leków, suplementów oraz wyrobów medyczno-kosmetycznych. Opakowania farmaceutyczne wykonywane są bowiem w technologii EPS, które zapewniają chłód w transporcie. Izolacja termiczna pozwala zatem na transport nawet na długich odcinkach.

Dobra amortyzacja, termoizolacja oraz wytrzymałość to największe zalety takich opakowań. EPS jest ponadto materiałem niezwykle lekkim, więc waga transportowanego produktu wzrasta nieznacznie. W dodatku zużyte opakowania tego typu w pełni nadają się do recyklingu, zatem są przyjazne środowisku i nie emitują niepotrzebnych śmieci, które mogłyby rozkładać się latami.

Przewożenie leków w odpowiednich warunkach – co jeszcze warto wiedzieć?

Przewożenie leków nie musi wiązać się tylko z transportem ich z hurtowni do aptek. Wielu konsumentów musi zabierać niektóre specyfiki w podróż, gdyż muszą je zażywać codziennie i są przepisane przez konkretnego lekarza. Najlepiej jest je trzymać wtedy w jednym i przeznaczonym do tego celu miejscu, oczywiście poza zasięgiem dzieci. W czasie jazdy dobrym wyborem będzie podręczny bagaż, aby leki były zawsze pod ręką. Leki nie mogą być również narażone na nasłonecznienie i zbytnią wilgotność. Należy je więc chronić od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Nie zabierajmy naszej osobistej apteczki do nagrzanego bagażnika, przy oknie ani na siedzeniu auta.

Dobrze jest przewozić leki w oryginalnych opakowaniach bądź w plastikowych apteczkach, które posiadają specjalne podziałki oznaczające dni tygodnia. Może to nam ułatwić selekcję i zabranie tylko tych preparatów, które są konieczne. Więcej informacji o opakowaniach na leki można znaleźć na stronie internetowej: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/styropianowe-opakowania-farmaceutyczne/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here