Czy ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w firmowym biurze?Czy ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w firmowym biurze?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz popularniejszą instalacją w domach i mieszkaniach. Pomimo tego że sam montaż jest droższy niż tradycyjne rozwiązania, to warto zauważyć, że to praktyczne, wygodne a także estetyczne rozwiązanie. Dlatego właśnie pojawia się w wielu różnych przestrzeniach. Nic dziwnego, że coraz częściej okazuje się również dobrym rozwiązaniem do biura.

Pomyśl o inwestycji wcześniej

Przede wszystkim instalację ogrzewania podłogowego w firmowym biurze musi wykonać specjalistyczna firma. To fachowcy oceniają parametry techniczne, przygotowują projekt, a także dbają o to, by zachować odpowiednią kolejność robót. Decyzję o montażu warto więc podjąć już na etapie budowy, ponieważ podłogówkę w biurze kładzie się po wykonaniu instalacji elektrycznej, wodnej oraz sanitarnej i wytynkowaniu wszystkich pomieszczeń. Poza tym niezwykle istotne będzie, jaki układ rur zostanie zainstalowany, bo to on będzie odpowiedzialny za równomierne rozprowadzenie ciepła. Jeżeli Twoja firma mieści się w Szczecinie lub okolicach, odpowiednie elementy systemu ogrzewania podłogowego możecie zamówić w hurtowni AquaTeam. Szczegółów dowiesz się na stronie https://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/ogrzewanie-podlogowe-i-plaszczyznowe-wyposazenie/, a jeżeli Twoja wiedza nie zostanie zaspokojona – zawsze mozesz dodatkowo skorzystać z kontaktu przez formularz.

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego w biurze?

Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe zapewnia korzystny i równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniu. Jest ono większe przy stopach i z tego powodu jest nam bardziej komfortowo. W przypadku, gdy kilka godzin spędzamy za biurkiem, takie rozwiązanie może być niezwykle korzystne. Ogrzewanie niskotemperaturowe sprawia, że jest ciepło, choć sama temperatura powierzchni podłogi nie jest większa niż ciepłota ciała. Poza tym komfortem niezwykle istotne będą względy estetyczne oraz brak ograniczeń w aranżacji wnętrza. Przede wszystkim, montując ogrzewanie podłogowe w biurze, pozbywamy się nie zawsze estetycznych grzejników. To szczególnie istotne w nowoczesnych wnętrzach, w których spotyka się duże okna od podłogi i tradycyjne rozwiązania wyglądałyby po prostu fatalnie i byłyby niefunkcjonalne. Brak grzejników pozwala również w pełni wykorzystać całą przestrzeń.

Wady ogrzewania podłogowego w biurze

Przede wszystkim pomieszczenia, w których położone jest ogrzewanie podłogowe, będą dłużej się nagrzewały, ale też wolniej wychładzały. Z zasady więc nie opłaca się w sezonie grzewczym doprowadzić do wyziębienia przestrzeni biura. Nie można również tak płynnie regulować temperatury w pomieszczeniach, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych grzejników, więc obniżanie temperatury w weekendy czy w czasie urlopu może być trudne. Choć podłogówka w biurze pozwala na dowolność aranżacji, to warto pamiętać o tym, że trzeba ją wcześniej zaplanować, by przewody nie znalazły się pod ciągiem mebli, ponieważ rozchodzenie ciepła w tych miejscach jest nieefektywne.

[Głosów:6    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here