Najwyższy poziom higieny w firmie. Jak można go utrzymać?

0
387

Przepisy BHP jasno określają, że każda firma powinna utrzymywać jak najwyższe standardy dotyczące higieny i bezpieczeństwa. Gwarantują one nie tylko wysoką jakość końcowych produktów, ale również w bardzo istotny sposób wpływają na zdrowie, bezpieczeństwo oraz komfort samych pracowników. Jakie środki i działania warto zatem podjąć, aby rzeczywiście BHP stało na jak najwyższym poziomie?

Codzienna dbałość o szczegóły

Pierwsze i najważniejsze zadanie, jakie stoi przed pracodawcą oraz pracownikami, to utrzymanie jak najwyższego poziomu higieny każdego dnia. Dlatego też należy uczulać pracowników, aby zwracali uwagę na wszystkie drobne szczegóły, takie jak choćby sprzątanie wokół własnych stanowisk. Istotna będzie też dbałość o to, aby w przestrzeni firmy nie pozostawały żadne odpadki, które mogą zachęcać między innymi gryzonie i owady do gromadzenia się w tym miejscu.

Profesjonalne usługi DDD

Usługi DDD oznaczają deratyzację, dezynsekcję i dezynfekcję, czyli trzy główne działania, które pozwalają na utrzymanie najwyższych standardów higieny w miejscu pracy. Usługi te wykonywane są przez profesjonalistów, którzy specjalizują się w usuwaniu owadów i gryzoni w sposób skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla ludzi i środowiska. Wykorzystując najnowsze technologie i urządzenia są w stanie wyłapywać gryzonie czy owady, a także unieszkodliwiać je w taki sposób, aby nie ucierpiała od tego w żaden sposób sama firma.

Jakie dokładnie usługi wchodzą w zakres DDD?

Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja to ogólne nazwy, pod którymi kryją się różnorodne usługi. W pierwszej kolejności jest to wyłapywanie gryzoni i uniemożliwianie im bytowania w przedsiębiorstwach poprzez niszczenie gniazd oraz stosowanie pułapek i trutek. Kolejne zadanie profesjonalnych usług DDD to usuwanie oraz eliminacja owadów, zarówno latających, jak i biegających, w szczególności za pomocą nowoczesnych lamp owadobójczych.

Kolejna kategoria szkodników, z którą walczą profesjonaliści, to ptaki. Często osiedlają się one w okolicach przedsiębiorstw, również pod ich dachami, co sprawia, że stanowią zagrożenie dla wysokiego poziomu higieny. Mogą być bowiem przyczyną roznoszenia chorób i pasożytów, a to z kolei oznacza, iż konieczne jest zabezpieczenie miejsca przed ich gniazdowaniem, a także dezynfekcja, jeśli wcześniej ptaki tam bytowały.

Ostatnim zdaniem, o jakim warto wspomnieć, jest stały odbiór odpadów biologicznych, w szczególności resztek pożywienia, które mogłyby wabić gryzonie, ptaki oraz owady do miejsca pracy.

Kto najbardziej skorzysta z usług DDD?

Istnieje cały szereg przedsiębiorstw, które mogą skorzystać z usług DDD, co zagwarantuje im najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa pracy. W pierwszej kolejności są to firmy produkujące żywność, a także magazyny i hurtownie, które zajmują się jej dystrybucją. są to usługi ważne dla wszystkich restauracji, barów czy innych punktów gastronomicznych. 

Oprócz przedsiębiorstw, z usług DDD skorzystają na pewno również wspólnoty mieszkaniowe, a nawet osoby prywatne, pragnące chronić swój dom przed szkodnikami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here