Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń na swojej pieczątce?

0
1992

Pieczątki są akcesoriami, które przydają się nie tylko do uwiarygodnienia dokumentów. Jeśli umiejętnie wykorzystasz przestrzeń na stemplu, może Ci on posłużyć również jako wizytówka, a nawet skuteczne narzędzie promocyjne. Co zatem warto na nim umieścić i jakie możliwości daje wyrób pieczątek nowoczesnymi metodami? Oto kilka przydatnych informacji.

Wyrabianie pieczątek wygląda obecnie zupełnie inaczej niż choćby kilkanaście lat temu. Stało się znacznie prostsze dzięki rozwojowi technologii. Teraz nie trzeba już przygotowywać osobno i ręcznie odlewu każdej literki, która ma zostać umieszczona na stemplu. Wystarczy zaprojektować jego layout na komputerze i przenieść go na gumkę światłoczułą przy pomocy maszyny błyskowej. Na tej zasadzie działa wyrób pieczątek w technologii Sun Stamper, które są oferowane w Polsce przez Modico. Wraz z rozwojem technologicznym pojawiły się również nowe opcje zadruku stempli. Co może się na pieczątkach pojawić dzięki nim?

Logo Twojej firmy

Nowoczesne pieczątki wcale nie muszą być „ścianą tekstu”. Można urozmaicić ich formę grafiką. Najprostsze rozwiązanie to wzbogacenie stempla firmowym logo. Po co? Przede wszystkim, aby pieczątka zwracała na siebie uwagę, ale także, żeby wpisywała się w system identyfikacji wizualnej marki. Im częściej klient zobaczy Twoje logo, tym lepiej je zapamięta. A to droga do wzmocnienia wizerunku.

Kolory!

Tusz w niebieskim, zielonym czy czerwonym kolorze w pieczątce nikogo nie dziwi. A gdyby tak można było w jednym stemplu skorzystać z wielu barw w tym samym czasie? Wyrabianie pieczątek metodą błyskową daje taką możliwość! Nowoczesne stemple mogą być wielokolorowe. To rozwiązanie także może posłużyć celom reklamowym i wizerunkowym. Może również zwiększyć skuteczność komunikacyjną. Jak? Wystarczy, że na kolorowo wyróżnisz tylko jedną linijkę tekstu, np. tę z adresem strony www Twojej firmy. Tak zwiększysz szansę na to, że ta informacja zostanie zauważona i wykorzystana.

Dane, o których nie można zapomnieć

Pieczątki firmowe powinny zawierać konkretne dane – tak, by rzeczywiście pozwalały zaoszczędzić czas. Dobrze więc, by znalazła się na nich pełna nazwa firmy, jej numer REGON i/lub NIP, numer telefonu czy adres. To jednak nie wszystko. Na większej powierzchni, jaką oferują nowoczesne stemple, warto umieścić także wspomniany wcześniej adres strony www czy adres e-mail. Komunikacja online jest przecież coraz ważniejsza.

A co z pieczątkami osobistymi? Na nich również mogą pojawić się numer telefonu, e-mail, a nawet link do profesjonalnego profilu w social mediach (np. na LinkedIn).

Nowoczesne pieczątki niosą za sobą ogromny potencjał informacyjny. Poznaj go i wykorzystaj w pełni!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here