kurtyny pasowe

Kurtyny pasowe wykazują dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym środowiskowych, ponadto czynników chemicznych. Stosowane są w wielu branżach, bo ich elastyczność, transparentność i dostępność różnych systemów montażu sprawiają, że łatwo je dopasować do indywidualnych wymagań. Jak przeprowadzić montaż, by właściwie spełniały swoje funkcje?

W pierwszej kolejności konieczne jest dokonanie pomiarów wysokości i szerokości otworu w świetle. Uzyskane wyniki wpisuje się w kalkulator, który pozwala oszacować, jakiego rodzaju pasy oraz zakładki będą potrzebne. Tego typu prosty w obsłudze kalkulator, można znaleźć na stronie https://www.kurtynypasowe.pl/montaz.html.

Do klienta dostarczane są nie tylko zamówione kurtyny pasowe, ale i niezbędne oprzyrządowanie, pozwalające dokonać właściwego montażu. Mając już w ręce wszystkie elementy, montaż należy rozpocząć od zainstalowania listwy zębatej do nadproża. Listwy są już przygotowane; co około 17 cm znajdują się w nich otwory o średnicy 6 cm. Listwy te montuje się bocznie bądź wewnątrz otworu. Aby cały system działał poprawnie i spełniał swoje funkcje, podczas instalacji tych elementów należy pamiętać, by listwy przykręcane były za pomocą śrub bądź kołków dopasowanych do materiału nadproża, koniecznie zębami w dół.

W bramach roletowych i segmentowych zwykle wymagane jest odejście z kurtyną od płaszczyzny otworu. W takich przypadkach wykonuje się dodatkową konstrukcję wsporczą. Jej dopasowanie do szerokości kurtyny zapewnia niezbędną sztywność.

Aby uzyskać stałą odległość między zębami w przypadku szerokich otworów, należy pamiętać o tym, by odcinki łączonej listwy grzebieniowej stykały się ze sobą.

Na już przygotowanej listwie grzebieniowej podwiesza się tylko jeden pas kurtyny, aby sprawdzić poprawność montażu oraz dopasowanie wysokości do światła otworu. Kurtyna powinna znajdować się na wysokości 1-2 cm nad posadzką, dlatego wymaga odmierzenia i odcięcia nadmiaru długości pasa lub podniesienia listwy grzebieniowej. Jest to związane z produkcją pasów z pewnym zapasem, ze względu na listwę je mocującą.

Pasy można montować zaczynając od prawej lub lewej strony, ale pamiętając o kolejności: pierwszy, trzeci i piąty pas, następnie drugi, czwarty i szósty, itd. Jest to montaż na tzw. cegiełkę. Rysunki obrazujące poprawny montaż, dostępne są na stronie https://www.kurtynypasowe.pl/montaz.html.

Trzymając się instrukcji montażu, precyzyjnie dopasowując poszczególne elementy systemy kurtyn pasowych, zyskuje się na doskonałej ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych i nie tylko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here