Monitoring GPS i funkcja zdalny odczyt tachografu

Zdalny odczyt tachografu wraz z kontrolą czasu pracy kierowców jest rozwiązaniem, po które coraz chętniej sięgają osoby zarządzające flotami samochodów ciężarowych i dostawczych. Do takiej usługi niezbędny jest tachograf cyfrowy, który rejestruje między innymi czas pracy kierowcy. Samochody ciężarowe o masie dopuszczalnej przekraczającej 3,5 tony od 1 maja 2006 roku obowiązkowo muszą być wyposażone w cyfrowe tachografy, które powoli zastępują stare analogowe tarczki. Zapis z tachografu jest wiarygodnym źródłem informacji, pokazuje on między innymi takie aktywności kierowcy jak prędkość czy obowiązkowe przerwy. Na podstawie zapisów tachografu służby mogą nałożyć na kierowcę mandat. Często również karę otrzymuje przedsiębiorstwo zatrudniającego łamiącego przepisy kierowcę.

Zdalny odczyt i monitorowanie pojazdów 15.06.2019 roku do użytku weszła druga generacja tachografów cyfrowych. Nowoczesne tachografy, to również korzyść dla osób zarządzających flotą samochodów w przedsiębiorstwie. Dostają one do ręki bardzo mocne narzędzie, mianowicie – zdalny odczyt tachografu. Wykorzystanie usługi monitoring GPS do zdalnego odczytu tachografu daje nieograniczone możliwości w planowaniu czasu pracy kierowcy jak również jest niezastąpiona w prewencji mandatowej. Po zdalnym pobraniu pliku z tachografu, następuje automatyczna analiza pliku i system analizuje jego zawartość pod kątem poprawności pliku jak również pod kątem ewentualnych wykroczeń.

Więcej o zdalnym pobieraniu możecie przeczytać na stronie https://www.truckonline.pl/zdalny-odczyt-tachografu/. Zdalny odczyt tachografu ma oczywiście pewne ograniczenia i dlatego należy dobrze zwrócić uwagę na dostawcę tachografów, jakiego wybierzemy. Sprawdźmy, czy będzie możliwy zdalny odczyt, kiedy silnik zostanie wyłączony lub w jaki sposób jest on wysyłany do nas jeżeli już uda nam się go odczytać. Dobrym rozwiązaniem jest automatyczne zaprogramowanie pobierania, dzięki temu nie zapomnimy o tym obowiązku. Kolejna sprawa jaką musimy sprawdzić, to czy tachograf ma opcję wysyłania danych oraz, czy jest ona włączona. O różnego rodzaju pułapkach czekających podczas odczytu możecie przeczytać na tej stronie https://www.truckonline.pl/zdalne-pobieranie-plikow-ddd-z-tachografu/. Kiedy odczyt tachografu jest konieczny? Dyrektywy unijne wprowadzają nie tylko ograniczenia dobowe pracy kierowcy, ale również tygodniowe czy nawet dwutygodniowe. Dlatego każdy przedsiębiorca, zarządzając flotą musi wiedzieć, ile czasu jego kierowcy spędzają w pracy.

Dużo przydatnych informacji o monitoringu GPS, tachografach i innych rozwiązaniach, które bardzo ułatwiają zarządzenia flotą samochodów znajdziecie na stronie https://www.truckonline.pl. Warto wykorzystać nowoczesne technologie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here