Kredyt gotówkowy a maksymalna zdolność kredytowa

Zanim bank postanowi przyznać nam kredyt gotówkowy, dokładnie sprawdzi zdolność kredytową. Dlatego przed przystąpieniem do załatwiania formalności, warto popracować trochę nad zdolnością kredytową. Jak to zrobić i jaki maksymalnie otrzymamy kredyt przy naszej zdolności kredytowej?

Nie ma znaczenia, o jak duży kredyt gotówkowy się staramy, procedura w każdym przypadku wygląda tak samo. Na początku bank dokładnie sprawdza naszą zdolność kredytową. Poprzez weryfikację upewnia się, czy będziemy zdolni oddać pożyczoną kwotę wraz z naliczonymi odsetkami.

Jest to element procedury bankowej, który został nałożony przez odpowiednią legislatywę. Zdolność kredytowa postrzegana jest jako zdolność do spłacenia zaciągniętego kredytu gotówkowego wraz z naliczonymi odsetkami w terminie określonym w zawartej umowie. Musimy pamiętać, że każdy bank wymaga innych dokumentów, aby ocenić naszą zdolność kredytową, dlatego przygotowując dokumenty dla różnych banków, trzeba mieć to na uwadze.

Kredyt gotówkowy – jak obliczyć swoją zdolność kredytową?

W większości przypadków instytucje finansowe nie informują przyszłych kredytobiorców, w jaki sposób naliczona zostanie zdolność kredytowa. Jednak jesteśmy w stanie sami ją oszacować w przybliżeniu. Jeśli staramy się o kredyt gotówkowy kalkulator kredytowy, będzie idealnym narzędziem, które nam w tym pomoże.

Taki kalkulator nie tylko pomoże wyliczyć comiesięczną ratę kredytu, ale tez dopasuje ją do naszych indywidualnych możliwości i czasu spłaty. Jeśli wprowadzimy do kalkulatora wysokość naszych dochodów, stałe wydatki i parametry, który będzie wymagało narzędzie i obliczymy wynik, dowiemy się, jak duży kredyt gotówkowy jesteśmy w stanie otrzymać. Taki kalkulator jest nieoceniony i pomoże nam oszacować zdolność kredytową, która jest nie bez znaczenia dla naszego kredytowego wniosku.

Co biorą pod uwagę banki, obliczają zdolność kredytową?

Analizując formalności i zebraną dokumentacje, aby obliczyć zdolność kredytową, banki biorą pod uwagę następujące parametry:

  • sposób zatrudnienia i okres, w którym trwa
  • wysokość comiesięcznych dochodów przyszłego kredytobiorcy,
  • historię kredytową w BIK,
  • liczbę osób w gospodarstwie domowym (w tym dzieci i osób pozostających na utrzymaniu),
  • spłacane zobowiązania (warto pamiętać, że banki biorą pod uwagę odnawialne konta osobiste i posiadanie kart kredytowych),
  • koszty związane z utrzymaniem samochodu, mieszkania i całego gospodarstwa domowego.

Kredyt gotówkowy – kto może go uzyskać?

Warto pamiętać, że te warunki zmieniają się w każdym banku, dlatego, zanim rozpoczniesz starania, dokładnie przeczytaj wszystkie zapisy w umowie. Najczęściej kredyt gotówkowy może wziąć osoba pełnoletnia, legitymująca się ważnym dowodem osobistym, obywatelstwa polskiego i przebywająca na ternie Polski. Jest to bardzo ważne, jeśli jesteś cudzoziemcem, będziesz miał szansę skorzystać z finansowania, ale na innych warunkach.

Kredyt gotówkowy – zalety i wady

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularnym sposobem na poradzenie sobie z problemami finansowymi. Idziemy do banku, wypełniamy potrzebne formalności i czekamy, aż bank pozytywnie przychyli się do naszego wniosku. Dodatkowo, jeśli będziemy mieli pozytywną historię kredytową w BIK i nie zyskamy statusu niepewnego płatnika, raczej otrzymamy kredyt, jednak jego wysokość będzie uzależniona od innych czynników. Minusem w przypadku zaciągnięcia kredytów jest fakt, że możemy mieć problem z jego spłatą. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się stanie i w jakiej sytuacji będziemy za rok.

Możemy ubezpieczyć kredyt na taki wypadek, aby trudna sytuacja finansowa, nie wpędziła nas w spiralę zadłużenia. Niestety niektórzy z nas biorą kredyt gotówkowy tylko po to, aby nim opłacić inny kredyt zaciągnięty wcześniej, taka sytuacja może doprowadzić do zwiększenia zadłużenia i powiększenia się naszych problemów finansowych. Dlatego, zanim podpiszemy umowę kredytową, warto się zastanowić i kilka razy przeczytać umowę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here