Kinkiety

Nowoczesne mieszkania są urządzone estetycznie i funkcjonalnie. W dużej mierze zawdzięczamy to odpowiednio dobranemu oświetleniu – rzadko kiedy bowiem zdarza się, by współcześni użytkownicy decydowali się na wyłącznie jedno źródło światła w danym pomieszczeniu. W ten sposób sprawiają, że wnętrza są interesujące dla oka i znacznie łatwiej się po nich poruszać. Jednym z cennych rozwiązań okazują się kinkiety – lampy ścienne mogą współistnieć z innymi rodzajami oświetlenia, zupełnie odmieniając całą przestrzeń. Co warto o nich wiedzieć? Poznaj informacje, które mogą mieć znaczenie przed zakupem.

Kinkiety to dzisiaj interesujące kształty i wysokiej jakości materiały. Szeroka gama produktów dostępnych w sklepie internetowym Artera udowadnia, że nowoczesne lampy ścienne doskonale wpisują się w najbardziej wymagające gusta współczesnych użytkowników. Odbiegają od tego, co możemy znać sprzed lat i wpisują się w obecne trendy – to bardzo często ponadczasowe, minimalistyczne projekty. Jak wybrać kinkiety, by być zadowolonym z zakupionego produktu? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kinkiet

Jak wybrać kinkiety? Najważniejsze informacje

Jeśli decydujesz się na lampy ścienne do swojego mieszkania, powinieneś pamiętać, że kinkety najlepiej montować parami. To częste zalecenia projektantów, którzy zauważają, że to prosty trick do wprowadzenia przyjemnej harmonii do wnętrza. Pomieszczenie sprawia wrażenie uporządkowanego i unikamy niepożądanego efektu chaosu. Symetryczne oświetlenie może znaleźć swoje zastosowanie po dwóch stronach lustra czy wezgłowia łóżka w sypialni, ale także w salonie z dwóch stron telewizora czy obrazów. Tak poprowadzony rozkład światła sprawia, że nasze oczy są znacznie mniej obciążone.

lampy ścienne

Jednocześnie pamiętaj, że nie zawsze warto wieszać kinkiety parami. Takie rozwiązanie nie ma sensu, gdy chcesz wykorzystać lampy ścienne jako oświetlenie blatu roboczego w domowym gabinecie, wnęki w przedpokoju czy zlewu w kuchni. W takich miejscach z pewnością możesz pozostać przy jednej lampie, którą warto jednak zamontować dokładnie pośrodku określonej przestrzeni. W ten sposób zapewnisz sobie niezbędne odbicie generowanego przez nią światła. Możesz również zdecydować się na kinkiety dające możliwość regulowania kąta jego padania – to opcja, która może pozytywnie wpłynąć na twój komfort.

oświetlenie

Czasami natomiast warto postawić na więcej niż 2 kinkiety. Jeśli jesteś właścicielem dużej jadalni, w której znalazło się miejsce na długi stół, bezpośrednio za nim warto zdecydować się na kilka punktów świetlnych. To doskonałe miejsce na lampy ścienne, które dobrze jest zamontować w równych odstępach od siebie. W ten sposób mogą być rozmieszczone także w długim przedpokoju. Sprawdzą się również na klatce schodowej. Jednocześnie warto pamiętać, że w naprawdę wąskich pomieszczeniach dobrze jest zastąpić je czymś znacznie bardziej funkcjonalnym – doskonałym wyborem mogą okazać się spoty lub reflektory. Są mniejsze, a zapewniają możliwość sterowania kierunkiem padania światła.

kinkiety do domu

Wybierając kinkiety do swojego domu, warto zastanowić się, jaki rodzaj klosza nas interesuje. Okazuje się bowiem, że lampy ścienne mogą znacząco się między sobą różnić i ostatecznie dawać zupełnie inny efekt. Występują modele z kloszami otwartymi w stronę sufitu. Generowane przez nie światło odbija się od niego i rozproszone rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Innym rozwiązaniem są kinkiety skierowane w stronę podłogi. W tym przypadku głównym zadaniem jest budowanie przyjemnej atmosfery we wnętrzu czy wspieranie w czasie czynności precyzyjnych. Warto zdawać sobie sprawę, że istnieją także lampy ścienne otwarte w obie strony, które pięknie prezentują się na zupełnie płaskich, jednokolorowych ścianach. W nowoczesnych kolekcjach dostępne są również kinkiety z zupełnie zamkniętymi kloszami, które pomagają zupełnie odmienić charakter wnętrza.

lampa

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here