Jak uzbierać pieniądze na własne mieszkanie

Każda młoda osoba, która wyprowadza się od rodziców, marzy o własnym mieszkaniu. Większość studentów mieszka w akademikach lub wynajmowanych mieszkaniach i niestety może jedynie pomarzyć o własnym miejscu na ziemi. Jak zatem zabrać się do realizacji takiego marzenia? Od czego zacząć? W tym artykule podpowiemy Ci, co możesz zrobić, aby w niedalekiej przyszłości zdobyć klucze do własnego mieszkania.

1.  Ustal jakie są Twoje marzenia

Po pierwsze musisz wiedzieć czego chcesz. Zakup domu, czy mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu i musisz być jej pewien. Zastanów się, czy interesuje Cię dom, czy mieszkanie. Wolisz życie w mieście, czy w przyszłości planujesz zakup domu z ogrodem? Która dzielnica i jaki metraż wchodzą w grę? Czy interesują Cię tylko nowe nieruchomości, czy w grę wchodzi również rynek wtórny? Postaraj się w miarę precyzyjnie określić swoje potrzeby. Później będzie czas na pewne modyfikacje planu, ale nie możesz dopuścić do sytuacji, kiedy kupisz coś tylko ze względu na opłacalność.

2.  Przeprowadź dokładny research

Szukanie wymarzonego lokum to praca na cały etat. Musisz nastawić się, że zadanie pochłonie Cię na wiele miesięcy, a nawet lat. Ale jeśli znajdziesz wymarzone mieszkanie, będziesz pewien, że było warto. Na bieżąco sprawdzaj oferty, które odpowiadają potrzebom. Odwiedzaj największe portale z ogłoszeniami i porównuj ceny. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się ciekawa oferta, bo komuś będzie zależało na szybkiej sprzedaży.

Oprócz tego jak najszybciej udaj się do banku i dowiedz się, co musisz zrobić, aby uzyskać kredyt. Jeśli na ten moment uzbieranie środków wydaje Ci się niemożliwe, nie poddawaj się. Poniżej podpowiemy Ci jak zbliżyć się do realizacji marzenia krok po kroku.

3.  Wprowadź odpowiednie zmiany w życiu

Jeśli chcesz mieć własne mieszkanie lub dom, musisz pogodzić się z faktem, że Twoim zadaniem będzie uzbieranie góry pieniędzy. Niewiele młodych osób dostaje wkład własny lub gotowy lokal od swoich rodziców. Chociaż uzbieranie pieniędzy na własną rękę wydaje się poza zasięgiem, w rzeczywistości wszystko zależy od Twojego nastawienia oraz motywacji. Jeśli naprawdę zależy Ci na mieszkaniu, zacznij działać już dziś. Zrób analizę swoich finansów i poszukaj wszystkich opcji, które pozwolą Ci zaoszczędzić. Zrezygnuj z jedzenia na mieście, drogich markowych ubrań oraz innych fanaberii. Oblicz ile jesteś w stanie odkładać miesięcznie na koncie oszczędnościowym. Następnie musisz zobowiązać się do regularności. Jeśli będziesz konsekwentny, pieniądze na nowym koncie szybko zaczną rosnąć. Nie ulegaj pokusie i nie wypłacaj środków na wakacje, czy zakupy na poprawę humoru.

4.  Szukaj dodatkowych możliwości zarobku

Nie oszukujmy się – jeśli jesteś dopiero na starcie kariery zawodowej, nie masz szans uzbierać na wkład własny w przeciągu kilku miesięcy. Poszukaj sposobów, które pozwolą Ci ubiegać się o kredyt, ale i znacznie obniżyć jego wysokość. Pomyśl o dodatkowych źródłach zarobku. W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo opcji, dlatego nie szukaj wymówek, tylko działaj. Taka postawa wymaga dużego poświęcenia, ale możesz mieć pewność, że będzie warto.

możliwości zarobku

Jeśli uzbierasz już pewną kwotę, pomyśl o bezpiecznym sposobie inwestowania. Który z nich pomoże Ci szybko uzyskać zyski? Jedną z możliwości jest inwestowanie w popularne kryptowaluty. Obecnie nie musisz mieć dużej wiedzy i doświadczenia w tradingu, aby pomnażać fundusze. Możesz skorzystać z pomocy kryptorobotów, które analizują dane na rynku i podejmują najlepsze decyzje inwestycyjne za Ciebie. Jednym z takich oprogramowań jest Bitcoin Revolution.

5.  Wybierz odpowiedniego doradcę

Jeśli uzbierasz już określoną sumę pieniędzy, czas przemyśleć opcje kredytowe. Dla przeciętnej osoby nie jest to proste zadanie. Dlatego warto poszukać sprawdzonego doradcy kredytowego. Taka osoba pomoże Ci dobrać najlepszą opcję, zoptymalizować koszty, wyszukać najlepsze warunki i promocje. Prawdopodobnie nie masz doświadczenia w wyborze kredytu, dlatego trudno będzie Ci dopełnić wszystkich formalności samodzielnie.

6.  Zacznij działać już dziś i nie poddawaj się

Wiele osób marzy o swoim miejscu na ziemi, ale przez lata odkłada te plany na później. Musisz uzmysłowić sobie, że jeśli nie zaczniesz działać już dziś, to Twoje marzenia będą się oddalać. Jeśli nie przyłożysz się do tego konkretnie, nie możesz oczekiwać zadowalających rezultatów. Rób wszystko, co możesz na dany moment, a z każdym dniem będziesz coraz bliżej swojego celu.

Zacznij działać

7.  Pamiętaj, że mieszkanie idealne nie istnieje

Jeśli szukasz wymarzonego mieszkania, musisz wiedzieć czego chcesz. Jednocześnie jednak musisz również przygotować się na ustępstwa. Każdy dom oraz mieszkanie (niezależnie od tego czy jest nowe, czy stare) ma swoje wady. Twoim zadaniem jest znalezienie opcji, w której jesteś w stanie zaakceptować istniejące przeszkody. Dlatego polecamy dokładne przyglądanie się ofertom, które nam się podobają. Jeśli przymierzasz się do zakupu nieruchomości, poproś o pomoc kogoś, kto zna się na budownictwie oraz instalacjach wewnętrznych. Kupuj odpowiedzialnie i nie ulegaj emocjom.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here