Jak sprawdzić numer części po numerze VIN

Każdy samochód ma nadawany indywidualny numer, który inaczej nazywany jest numerem VIN. Składa się on z 17 znaków, zawarte w nim informacje mówią o marce, modelu, roczniku, kraju produkcji auta oraz wersji wyposażenia. Aby znaleźć numer VIN, wystarczy sięgnąć do dokumentów pojazdu, np. książki serwisowej lub dowodu rejestracyjnego.

Z czego składa się numer VIN?

Numer VIN służy nie tylko do dokładnej identyfikacji pojazdu, ale również do dopasowania części samochodowych odpowiadających danemu modelowi. Wśród siedemnastu znaków, na jakie składa się numer VIN, znajdują się zarówno cyfry, jak i litery. Co ciekawe, wśród znaków nie ma liter I oraz O, ponieważ mogą być pomylone z cyframi 0 i 1. Aby dokładnie wyszukać odpowiadające użytkownikowi nissan części, warto znać mniejsze sekcje, określające w numerze szczegóły auta. Sekcja VMI to pierwsze trzy symbole, które informują o producencie. Kolejne pięć, sześć znaków to sekcja VSD odpowiednia dla cech danego pojazdu. Natomiast ostatnie osiem lub dziewięć znaków określa rok produkcji, miejsce montażu i serię –jest to sekcja VIS.

Jak sprawdzić odpowiednią część po numerze?

Ponieważ w różnych autach znajdują się różne części zestawów, aby poprawnie dobrać części ford, warto skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników sklepu internetowego, w którym robimy zakupy. Jeśli jednak użytkownik chce to zrobić sam, ma taką możliwość, ponieważ na lepszych stronach internetowych z częściami, znajduje się wyszukiwarka części samochodowych, która oferuje możliwość wyszukania, np. po numerze VIN. Takie szukanie części jest metodą najpopularniejszą, pozwala na dokładne dopasowanie części i zaoszczędza sporo czasu. Wybierając części po numerze, minimalizuje się również ryzyko nietrafionego zakupu i zmniejsza liczbę zwrotów i reklamacji. Samo szukanie nie zajmuje dużo czasu, a mając przygotowany dowód rejestracyjny, można to zrobić w kilka chwil. Warto pamiętać, że w razie potrzeby, do dyspozycji pozostają opiekunowie klientów, którzy zawsze chętnie doradzą i pomogą przy wszelkich kwestiach związanych z częściami czy naprawą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here