Jak działa kalkulator ubezpieczeniowy?

Na rynku ubezpieczeniowym znajduje się nadmiar propozycji ubezpieczeniowych, przez to niezwykle trudno zdecydować się na jedną, konkretną polisę. Co zrobić w tej dość niekomfortowej sytuacji? Z pewnością warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń online, który pomoże wybrać najlepszą ofertę. Poznaj, czym charakteryzuje się to funkcjonalne urządzenie i dowiedz się, jak z niego skorzystać!

Kalkulator ubezpieczeń – co to jest?

Każdy, kto jest zainteresowany zakupem ubezpieczenia np. OC komunikacyjnego, powinien wiedzieć, jakim urządzeniem jest kalkulator ubezpieczeń online. Dlaczego? Powód jest dość prosty, korzystając z tego rozwiązania, możemy w szybki i prosty sposób wyliczyć wysokość składki polisy i porównać inne oferty z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które cieszą się obecnie dużą popularnością wśród konsumentów.

W przypadku ubezpieczenia OC największym atutem kalkulatora ubezpieczeniowego jest to, że po uzupełnieniu kilku niezbędnych danych, automatycznie wskazuje najkorzystniejsze oferty, które możemy dokładnie przeanalizować, zwłaszcza pod kątem ceny. W ten sposób zyskamy szansę na zaoszczędzenie naprawdę sporej sumy pieniędzy, którą później możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Kalkulator ubezpieczeń można znaleźć na stronach internetowych większości ubezpieczycieli. Lepiej jednak skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych, które również gwarantują możliwość skorzystania z funkcjonalnych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Dzięki temu będziemy mogli porównać ze sobą zdecydowanie większą liczbę ofert z polisami.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń online?

W przypadku ubezpieczenia OC komunikacyjnego, warto skorzystać z wybranej porównywarki ubezpieczeniowej oraz z kalkulatora ubezpieczeń online. Zanim jednak to zrobimy, najpierw należy dowiedzieć się, jak działa to niezwykle funkcjonalne urządzenie. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje, które pomogą zrozumieć, w jaki sposób przebiega ten proces.

  • Na wybranej stronie internetowej z porównywarką należy wybrać kategorię np. ubezpieczenia komunikacyjne, wtedy od razu pojawi się kalkulator ubezpieczeniowy, który trzeba będzie uzupełnić.
  • Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie w dokładny sposób danych dotyczących przedmiotu ubezpieczenia. (Tę kwestię wyjaśnimy w nieco szerszym kontekście w dalszej części artykułu.)
  • Jeżeli wszystkie podane informacje zostały wypełnione prawidłowo, wtedy powinno pojawić się kilkadziesiąt propozycji ofert (np. ubezpieczenia komunikacyjnego OC). W ten sposób możemy porównywać warunki i koszty ubezpieczenia poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
  • Gdy zdecydujemy się już na konkretne ubezpieczenie, wystarczy kliknąć w ofertę i od razu zostaniemy przeniesieni na stronę internetową firmy ubezpieczeniowej, na której będziemy mogli wykupić wybraną polisę.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że uzyskanie ubezpieczenia komunikacyjnego za pomocą kalkulatora ubezpieczeń online jest naprawdę dość proste i nie zajmuje dużej ilości czasu. W przypadku innych rodzajów ubezpieczeń, które są bardziej zróżnicowane, ten proces może sprawić nieco więcej kłopotów.

Kalkulator ubezpieczeniowy – jakie dane trzeba podać?

Jak już wspomnieliśmy, korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń online jest przyjemną czynnością, na którą wystarczy poświęcić tylko kilka minut. Trzeba jednak zdawać sobie z sprawę, że porównywarka ubezpieczeniowa w przypadku OC, będzie wymagała od nas podania w kalkulatorze niezbędnych danych dotyczących:

  • auta (marka, model samochodu, przebieg, dotychczasową jaże, rodzaj paliwa),
  • właściciela (imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, wiek, data uzyskania prawa jazdy, ewentualni współwłaściciele),
  • historii ubezpieczenia (poprzednie ubezpieczenie, nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, ewentualne zniżki),

Ważne – formularz w kalkulatorze trzeba koniecznie wypełnić w dokładny sposób, ponieważ każdy błąd lub niepoprawna informacja może mieć duży wpływ na wykazanie ofert ubezpieczeniowych.

Na który kalkulator ubezpieczeń się zdecydować?

W internecie możemy znaleźć kilka porównywarek ubezpieczeniowych, które zawierają kalkulator ubezpieczeń. Którą z nich wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie należy do najprostszych, ponieważ funkcjonalność każdej porównywarki jest podobna i zachęca użytkownika, aby z niej skorzystać.

Co zrobić w tej niekomfortowej sytuacji? Po dokładnej analizie kilku porównywarek doszliśmy do wniosku, że najwięcej atutów zawiera kalkulator https://ocenapolis.pl/. Kalkulator na tej stronie jest prosty, przejrzysty i co najważniejsze, zrozumiały. Trzeba również podkreślić, że dane w formularzu wypełnia się w płynny i zarazem szybki sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here