Ile kosztuje opiekunka do dziecka?

0
804

Opieka nad dzieckiem wymaga dużej ilości wolnego czasu. Aktualnie trudno go znaleźć, szczególnie jeśli ma się dużo obowiązków na głowie. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy opiekunki. Nie wiesz jakie obowiązki możesz jej powierzyć i ile powinna zarabiać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Opiekunka dla dziecka – obowiązki

Niania to osoba, która ma Ci pomóc w wychowaniu Twojego dziecka. Oczywiście nie zastąpi ona prawdziwego rodzica, jednak może być jego uzupełnieniem. Obowiązki, które może wykonywać opiekunka mogą być różne. Przede wszystkim musisz się zastanowić, czego oczekujesz od takiej osoby. Czy ma ona tylko pilnować dziecko, czy może dobrze by było, gdyby odrabiała lekcje z dzieckiem i wymyślała zabawy, które będą stymulować jego rozwój? A może potrzebujesz osoby, który zajmie się Twoją pociecha i przy okazji pomoże Ci prowadzić dom? Określ więc, czego ty potrzebujesz i wtedy szukaj osoby, która będzie wypełniać określone przez Ciebie obowiązki.

Podstawowym zadaniem niani jest opieka nad dzieckiem. Jednak w zależności od wieku podopiecznego, zajmowanie się nim może mieć różne formy. W przypadku niemowlaków będzie to typowa pielęgnacja malucha. Im jednak dziecko starsze, tym więcej zajęć można dla niego zorganizować. Jeśli dziecko jest w wieku przedszkolnym, to opiekunka może przeprowadzać zabawy, które będą rozwijać jego umiejętności. W przypadku dzieci, które chodzą do szkoły, niania może je wspierać w odrabianiu lekcji.

Wsparcie w nauce to niejedyny aspekt, w którym pomoże Ci opiekunka. Możesz też znaleźć taką osobę, która zajmie się Twoim domem. Wiele osób potrzebuje uzupełnienia w takich czynnościach jak przygotowywanie posiłków, sprzątanie, pranie czy prasowanie. Możesz znaleźć osobę, która pomoże Ci w wykonywaniu tych czynności. Jeśli szukasz pieniędzy, które pozwolą Ci na wynajęcie opiekunki, to przyda Ci się szybka pożyczka.

Jakie są zarobki niani?

Ilość pieniędzy, które będziesz musiał zapłacić zależy od tego, jakie obowiązki opiekunka będzie musiała wypełniać. Wpływ na wysokość wynagrodzenia ma też miejsce wykonywania pracy. Istotnym aspektem jest też to, jakie kwalifikacje ma dana osoba. Dodatkowo wpływ na to, ile zapłacisz za godzinę pracy opiekunki ma też to, czy jest to osoba, która samodzielnie znalazłeś, czy skorzystałeś z pomocy agencji niań.

Te wszystkie aspekty sprawiają, że stawki godzinowe dla opiekunek są różne. Nie powinna ona jednak być niższa niż jest określone w ustawie. W 2021 roku było to 18,30 zł brutto. Jednak przeglądając ogłoszenia w różnych miejscowościach można znaleźć osoby, które podejmą się pracy już za 10 zł netto. W dużych miastach standardowa stawka to około 20 zł na rękę. Tyle najczęściej zarabiają osoby, które zajmują się podstawową opieką nad dzieckiem, bez zajęć dodatkowych czy pomocy w prowadzeniu domu. Jeśli zdecydujesz się na szukanie osoby za pomocą agencji opiekunek to musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 35-40 zł za godzinę. W zamian za to Twoim dzieckiem zajmie się osoba wykwalifikowana, zweryfikowana przez fachowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here