Dysk przenośny

Masz za mało pamięci na swoim laptopie? Pora zaopatrzyć się w dysk przenośny. Ten niewielki gadżet to jeden z najlepszych sposobu na zwiększenie wolnej pamięci komputera oraz bezpieczne przechowywanie wszystkich najważniejszych plików. Poznaj wszystkie powody, dla których przenośny dysk do laptopa to świetna inwestycja oraz zapoznaj się z najważniejszymi parametrami, które musisz wziąć pod uwagę przy zakupie.

Dysk przenośny i jego zalety. Dlaczego warto go mieć?

Dysk przenośny do laptopa to przede wszystkim dodatkowe miejsce na przechowywanie plików. Nie musisz już co chwilę usuwać gier, filmów lub prezentacji, żeby zrobić miejsce na laptopie. Możesz je po prostu przerzucić na zewnętrzne urządzenia i nadal mieć do nich dostęp w każdej chwili.

Przenośny dysk twardy to również sposób na tworzenie własnych bibliotek i kolekcji gier, filmów czy ulubionych albumów muzycznych. Wystarczy, że zainstalujesz na nim gry ze Steam, Origin lub platform streamingowych — oszczędzasz miejsce na laptopie i może odpalać pliki bez dostępny do internetu.

Dysk przenośny do laptopa — najlepszy sposób na większą pamięć

Przy zakupie laptopa czasami musimy wybierać pomiędzy lepszymi podzespołami a większą pamięcią — nie każdy budżet pozwala na wszystkie najlepsze komponenty. Jeśli jednak z czasem zabraknie Ci pamięci, z pomocą przychodzi dysk przenośny 1 TB, większy lub mniejszy — w zależności od tego, jaki masz budżet i do czego dysk ma Ci służyć.

Dzięki temu nie musisz inwestować w dyski wewnętrzne i dodatkowo płacić specjaliście za montaż dysku wewnątrz laptopa. Dysk przenośny podłączasz za pomocą kabla i od razu możesz cieszyć się większą pamięcią w komputerze. To najlepsze rozwiązanie.

Jakie dyski przenośne są najlepsze? Pamiętaj o najważniejszych parametrach

Dysk przenośny ma wiele zalet, ale jak każde inne urządzenie peryferyjne warto je dobrać zgodnie ze swoimi możliwościami i potrzebami. Dwa najważniejsze parametry, które musisz wziąć pod uwagę, jest pojemność oraz rodzaj dysku. Pojemność wynosi od kilkuset do kilku tysięcy gigabajtów (np. dysk przenośny 1 TB) i decyduje o tym, ile plików dysk pomieści w środku. Z kolei rodzaj dysku (np. HDD lub SSD) wpływa na wytrzymałość, żywotność, jak i szybkość wykonywania operacji.

Inne parametry, które również warto rozważyć, to przykładowo: prędkość odczytu i zapisu (im większa, tym lepiej), rodzaj i prędkość interfejsu (np. USB 3.0, 3.2, eSATA, WiFi lub Thunderbolt) oraz materiał wykonania (np. stopień wodoszczelności).

Podsumowanie

Wydawało Ci się, że przenośne dyski odeszły do lamusa? Nic bardziej mylnego. To cały czas jeden z najlepszych, najbezpieczniejszych i całkiem tani sposobów na przechowywanie danych, szczególnie jeśli Twój laptop lub konsola ma bardzo mało wbudowanej pamięci. Najnowsze dyski twarde przenośne są niezawodne, działają jak sprawnie, a dodatkowe funkcje zabezpieczające chronią pliki przed osobami niepożądanymi. Zdecydowanie warto je mieć.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here