Czym jest twój e-PIT

Twój e-PIT online to usługa udostępniona przez Ministerstwo Finansów. Została ona uruchomiona w lutym 2019 roku i od tej pory służy do rozliczania PIT-ów przez Internet. Nie trzeba zatem chodzić do Urzędu Skarbowego, aby rozliczyć się z dochodów za rok podatkowy 2022 w 2023 roku. Co jeszcze warto wiedzieć o usłudze twój e-PIT i czym jest sam e PIT?

Twój e-PIT – Jak rozliczyć ePIT przez Internet?

Dotychczas popularne było rozliczanie się z podatku drogą pisemną. Jednakże wymagało to wiele zaangażowania. Trzeba było iść do urzędu skarbowego po właściwy formularz PIT, następnie w domu wypełnić go, po czym zanieść wypełniony do wspomnianego urzędu. Od 2019 roku nie trzeba już wychodzić z domu, żeby wypełnić formularz zeznania podatkowego. Warto jednak wymienić różnice pomiędzy programem rozliczeniowym PITax a usługą twój e-PIT.

Jak rozliczyć ePIT przez Internet

Zacznijmy od tego pierwszego programu. Dzięki niemu można szybko i łatwo pobrać oraz wypełnić niezbędne dokumenty – formularz podatkowy. Wystarczy postępować według wskazówek udzielonych przez stronę. Posiada ona wszystkie niezbędne narzędzia, żeby pomóc rozliczyć e-PIT. Strona zawiera także wymienione wszelkie odliczenia od podatku. Nieco inaczej wygląda sprawa z usługą twój e-PIT. Bowiem, żeby rozliczyć się za pomocą tejże usługi, nie trzeba wypełniać żadnych dokumentów. Wszystko jest dostępne w e-Urzędzie Skarbowym, wystarczy wejść na ePIT gov pl, w wersji elektronicznej. Są tam zeznania podatkowe, którzy pracownicy administracji e-urzędu udoskonalili o zgromadzone dane. Tak więc, żeby rozliczyć ePITy nie trzeba czekać na deklarację PIT 11. Tak naprawdę wystarczy tylko zajrzeć do usługi, i zalogować się, aby móc zweryfikować i modyfikować przygotowane deklaracje. Jest to zatem najszybszy sposób na złożenie deklaracji PIT za 2022 rok podatkowy w roku 2023. Zatem warto wybrać tego rodzaju opcję, a raczej usługę rozliczenia się z Urzędem Skarbowym w swoim mieście.

Jak rozliczyć PITy za 2022 rok

Jak rozliczyć PITy za 2022 rok

Zeznania za zeszły rok podatkowy 2022 można składać w usłudze twój e-PIT już od 15 lutego bieżącego roku. Wystarczy zalogować się na konto na stronie PITy gov. Jakie podatki można rozliczać już teraz w e-Urzędzie Skarbowym? Na podatników będą oczekiwać uzupełnione deklaracje podatkowe PIT 37, PIT 36, PIT 38 oraz PIT 28. Można więc powiedzieć, że opisywana usługa twój e-PIT zwalnia większość podatników od samodzielnego wypełniania wspomnianych wyżej czterech deklaracji PIT. Jednak nie trzeba się martwić o ewentualne pomyłki urzędnika, bowiem gotową deklarację w formie elektrycznej można zobaczyć i w razie potrzeby zmienić. Dzięki temu e-PITy są doskonałym sposobem na bezstresowe i szybkie rozliczenie się. Warto też pamiętać, iż w tym roku ostatnie e PITy można składać do końca kwietnia.

Zeznania za zeszły rok podatkowy 2022

Wiedzą już Państwo, czym jest niezastąpiona dla wielu podatników usługa online twój e-PIT. Warto wobec tego zdecydować się właśnie na ten sposób szybkiego rozliczenia się z podatku za rok 2022, tym bardziej, że alternatywa ta nie wymaga Państwa zaangażowania. Należy tylko się zalogować, podać kilka informacji i sprawdzić czy zeznanie zostało dobrze wypisane prze e-Urząd Skarbowy. Jeżeli tak, wystarczy je zatwierdzić i zlecić do rozliczenia. Dobrze wiedzieć, że zeznania, które szybciej zostaną złożone, równie szybko, zostaną Państwu rozliczone i wypłacone zwroty. Zatem należy już teraz bez wahania składać owe zeznania poprzez usługę twój e-PIT. Narzędzie łatwe w obsłudze i wygodne, bowiem obsługiwane przez pracowników urzędu, czyli członków administracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here