plan wydatków na 2020 rok

Wszyscy pragniemy, aby niedawno rozpoczęty rok upłynął nam pod znakiem finansowego bezpieczeństwa. Oczywiście, osiągnięcie tego celu nie zawsze jest proste. Warto jednak pamiętać, że mądre zarządzanie gotówką nie musi wiązać się z radykalnym cięciem wszystkich kosztów – czasem wystarczy jedynie prosty plan wydatków. Jakie aspekty powinna zawierać taka analiza? Zapoznaj się z garścią uniwersalnych porad, które pomogą Ci uniknąć problemów finansowych.

Budżet domowy, a plan wydatków

O ile pojęcia te mogą pozornie wydawać się tożsame, nie należy wkładać ich do jednego worka. Zadaniem budżetu domowego jest wyklarowanie różnicy pomiędzy przychodami, a wydatkami gospodarstwa domowego. Częściami składowymi budżetu domowego są zwłaszcza opłaty związane z wynajmem/kredytem, comiesięczne koszty „na życie” czy cena biletów miesięcznych bądź benzyny.

Bilans powyższego zestawienia jednoznacznie wskaże Ci, jaki procent Twojego miesięcznego budżetu stanowią stałe wydatki.

Szybkie pożyczki

Źródło: Takto Chat – Szybkie pożyczki przez Czat w 5 minut | TaktoEasy.pl

W przypadku, w którym kwoty te pokrywają się niemal zupełnie, niezbędna może okazać się zmniejszenie wydatków w niektórych „sektorach” codziennego życia. Oczywiście, sytuacja może przedstawiać się też zgoła odmiennie. Jeśli Twoje wydatki na miesięczny budżet domowy nie przekraczają np. 60%, a Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, może to oznaczać, że znaczna część pieniędzy „ucieka” Ci przez palce.

Jak plan wydatków ma się zatem do budżetu domowego? W najprostszym tego słowa znaczeniu, pomnożenie miesięcznego bilansu przez dwanaście miesięcy pozwoli Ci wstępnie oszacować spodziewaną „nadwyżkę”. Kwotę tę możesz sukcesywnie odkładać na konto oszczędnościowe, przeprowadzić odkładany od dawna remont czy wymienić sprzęty domowe.

Postaw na wariant oszczędnościowy

Oszczędzanie pieniędzy deklaruje coraz większa liczba Polaków. W 2018 roku oszczędności posiadało aż 69% Polaków, co stanowi wzrost o aż 19 punktów procentowych względem 2016 roku.

Dominującą wartością zaoszczędzonego kapitału jest wartość od 1 do 3 miesięcznych pensji (deklarowane przez niemal co trzeciego Polaka). Niemal co piątemu rodakowi udało się zgromadzić oszczędności rzędu rocznych zarobków, co dziewiąty posiada natomiast oszczędności w wysokości niecałej miesięcznej pensji.

To właśnie ta grupa (obok osób, które nie oszczędzają w ogóle) powinna w pierwszej kolejności wypracować finansową „poduszkę”, która zapewni im bezcenny komfort psychiczny w momencie niespodziewanej utraty pracy czy poważnej choroby. Oczywiście, uzbieranie finansowego zapasu w wysokości rocznej pensji jest zadaniem, które należy mądrze rozłożyć w czasie.

W przypadku niespodziewanych wydatków, których nie byłeś w stanie uwzględnić w swoim rocznym planie, z pomocą przyjść może szybka pożyczka od ręki od TAKTO Easy. Oferta ta to pierwsza na rynku pożyczka przez Internet, opierająca się o możliwość czatu z konsultantem. Proces przyznania pożyczki zajmuje jedynie kilka minut, po których pieniądze błyskawicznie znajdą się na Twoim koncie.

Zapoznaj się z najnowszą ofertą TAKTO Easy i przekonaj się sam, jak bardzo pożyczka przez Internet może pomóc Ci w nagłych okolicznościach.

Źródło: Takto Chat – Szybkie pożyczki przez Czat w 5 minut | TaktoEasy.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here