Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne?

0
898

Jeszcze jakiś czas temu pożyczki społecznościowe były znane głównie za granicą. Na przestrzeni ostatnich kilku lat się to jednak zmieniło i można zaobserwować wzrost ich popularności także w naszym kraju. Jest to bardzo ciekawy produkt finansowy, z którego korzysta coraz więcej osób. Warto więc wiedzieć, na czym one polegają https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/ i czy ich zaciąganie jest bezpieczne.

Na czym polegają pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe są ciekawą alternatywą dla kredytów bankowych oraz chwilówek. Najprościej mówiąc, jest to forma umowy pomiędzy dwoma osobami fizycznymi. W udzielaniu pożyczek społecznościowych nie biorą udziału firmy pożyczkowe ani tradycyjne banki. Jest to zwykła umową cywilno-prawna, której przedmiotem jest określona kwota.

W udzielaniu pożyczek społecznościowych pośredniczą jedynie dedykowane do tego portale internetowe. Zarejestrowanie się na takiej stronie jest bardzo łatwe, a pożyczki społecznościowe https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/ są korzystne dla obu stron – pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

Tego typu produkt finansowy nie podlega żadnemu nadzorowi i nie obowiązują go przepisy Prawa bankowego ani rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki pożyczce społecznościowej jedna strona umowy może zarobić na odsetkach, a druga w szybki i prosty sposób może otrzymać niezbędną sumę na zrealizowanie swoich celów.

Jakie są zalety pożyczek społecznościowych?

Pożyczki społecznościowe mają wiele zalet, nic więc dziwnego, że cieszą się one coraz większą popularnością. Przede wszystkim są one łatwo dostępne i nie musimy wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze. Wystarczy odszukać strony, która pośredniczy w takich transakcjach. W wielu przypadkach niezbędna okaże się jedynie rejestracja oraz podstawowa weryfikacja pod kątem historii kredytowej. Formalności ograniczone są do minimum dlatego to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki.

Kolejną zaletą takich pożyczek może być niższe oprocentowanie i korzystne warunki spłaty. Ostateczny koszt zobowiązania może okazać się niższy niż w bankach, a nawet firmach pożyczkowych. Wszelkie warunku umowy ustalane są pomiędzy stronami transakcji, dlatego łatwo jest wynegocjować naprawdę dobre warunki. Jeśli wcielisz się w rolę pożyczkodawcy, to możesz dodatkowo zarobić dzięki osobom, które skorzystają z Twojego wsparcia.

Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne?

Pożyczki społecznościowe rodzą dużo pytań. Wiele osób zastanawia się, czy aby na pewno jest to bezpieczne rozwiązanie. Mimo że portale pośredniczące w takich transakcjach weryfikują wszystkich użytkowników, to niestety nie jest to produkt, który jest porównywalnie bezpieczny do tradycyjnych pożyczek i kredytów. Zawsze istnieje możliwość niepowodzenia transakcji i trafienia na nieuczciwą osobę. Nie są to jednak sytuacje częste, ponieważ większość portali daje możliwość ocenienia danego użytkownika po zakończeniu transakcji. W taki sposób można się dowiedzieć czy warto podpisywać umowę z daną osobą, czy też lepiej jest poszukać kogoś innego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here