CStore

Założenie sklepu internetowego może być świetnym pomysłem na biznes. E-commerce rozwija się niezwykle szybko i coraz więcej ludzi robi zakupy w Internecie. Warto więc pojawić się tam ze swoją ofertą. Oczywiście do tego potrzebny jest odpowiedni plan działania. Jednym z jego podstawowych elementów, musi być sama platforma w oparciu, o którą prowadzona będzie sprzedaż. Możliwości jest bardzo dużo i w znacznym stopniu zależą od możliwości finansowych. Jeśli są one nieograniczone, można pokusić o postawienie swojego indywidualnego systemu od zera. Dziś jednak przyjrzymy się czemu innemu. Mianowicie platformie sprzedażowe CStore. Opinie o niej są pozytywne, w tym artykule sprawdzimy jednak, dla kogo jest to narzędzie i jakie posiada funkcje.

CStore, co to za platforma?

Jest to system działającymi w oparciu o rozwiązania SaaS. Oznacza to, że cała struktura znajduje się na zewnętrznym serwerze i jest utrzymywana przez firmę zewnętrzną. Również to ona zajmuje się modyfikacją takiego oprogramowania, wszelkimi aktualizacjami i usprawnieniami.  Platformy sprzedażowe to nie jedyne programy, które działają w ten sposób. W tym modelu można spotkać niemal wszystkie rodzaje narzędzi. Są one chętnie wykorzystywane głównie ze względu na wygodę i niski próg wejścia. Nie trzeba zlecać napisania takiego systemu od zera do jakiegoś softwarehousu, wystarczy zapłacić miesięczny abonament i można cieszyć się w pełni funkcjonalnym sklepem internetowym, programem CRM, czy też narzędziem do tworzenia grafiki. Co ważne przy korzystaniu z tego typu narzędzia nie trzeba zatrudniać żadnych specjalistów od programowania ani korzystać z pomocy doraźnej firm zewnętrznych. Sama obsługa jest przemyślana tak, aby każdy, nawet osoba bez wiedzy technicznej mogła używać tego narzędzia. Natomiast w razie jakichś wątpliwości dział techniczny firmy pozostaje do dyspozycji klientów.

CStore – dla kogo?

Odpowiedź na to pytanie jest dość interesująca. Bo CStore to narzędzie prawie dla każdego, kto planuje sprzedaż w Internecie. Będą z niego zadowoleni na przykład wszyscy ci, którzy chcą sprzedawać ręcznie robioną biżuterię lub inne ozdoby w Internecie. Podobnie sprawdzi się ona w sklepach jednoproduktowych. Dlaczego? Bo najtańszy abonament na tej platformie to koszt jedynie 20 zł miesięcznie. Z tego powodu będzie ona też dobrym pomysłem na sprawdzenie swojego biznesu. Oczywiście w przypadku dużych sklepów, również może okazać się dobrym rozwiązaniem. W najwyższych poziomach abonamentu nie ma ograniczenia co do liczby produktów. Kolejnym pomysłem, który można wykorzystać używając CStore jest dropshipping. Czyli sprzedaż bez własnego towaru i magazynu. Cała logistyka w takim przypadku jest po stornie hurtowni. Cstore bardzo ułatwia ten proces. Nie trzeba samu szukać rzetelnego partnera biznesowego, na tej platformie można znaleźć już listę hurtowni, z którymi integracja nie będzie żadnym problemem. Co ważne są to hurtownie z różnych branż: zabawki, części samochodowe, ubrania, książki i nie tylko. Dzięki czemu możliwe jest działanie w branży, którą się zna.

Jednak CStore to nie tylko sprzedaż detaliczna. Nie jest problemem sprzedaż do klienta biznesowego w oparciu o tę platformę. Jest ona tak samo łatwa w   obsłudze i zarządzaniu, jak ta, skierowana na rynek klienta detalicznego. Zresztą jest to tak naprawdę to samo narzędzie wyposażone jedynie w inne funkcje.

CStore, czyli automatyzacja

W procesie sprzedaży niezwykle ważna jest oszczędność czasu i zasobów. Sprzyja temu automatyzacja jak największej liczby procesów. Właśnie to oferuje CStore. Cały proces zamówienia jest monitorowany i wszelkie niezbędne informacje są przesyłane do klienta automatycznie. Zależnie od konfiguracji, może on otrzymywać maila na każdym etapie zamówienia od jego złożenia po otrzymanie przesyłki. Dzięki czemu klienci czują się poinformowani, a obsługa sklepu ma mniej zadań to wykonania. Połączenie z kurierami czy programami księgowymi i magazynowymi w przypadku działań B2B, to kolejne zalety tego systemu.

CStore, opinie

Najlepszą miarą jakości takiego oprogramowania są same sklepy na nim działające. W przypadku CStore przekrój rodzajów działalności jest bardzo duży. Typowym przykładem sklepu internetowego jest SklepBaterie. Jest to ogromny sprzedawca, posiadający w swojej ofercie około 100 tysięcy produktów. Pokazuje to, że jeśli chodzi o skalę, to można działać na naprawdę dużą, wykorzystując ten system SaaS. Jednak na Cstore działają także firmy B2B, jak choćby amerykańskie Cargill oraz Grabify, a także Beton555, gdzie sprzedaje się wszystko, co związane z betonem. Ogółem z tej platformy skorzystało ponad 700 klientów, wydaje się więc, że będzie to rozwiązanie dobre dla różnego rodzaju działalności. Od małych rodzinny przedsiębiorstw sprzedających rękodzieło, przez duże sklepy internetowe, po producentów, którzy chcą dotrzeć ze swoim towarem do klienta biznesowego.

CStore – podsumowanie

Na pewno, jeśli chodzi łatwość i szybkość wdrożenia, to platforma sprzedażowa oparta o SaaS jest najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy tak naprawdę tylko dostosować jej konfigurację do własnych potrzeb i uzupełnić towarami. Również, jeśli chodzi o automatyzację i integracje ze zewnętrznymi programami nie można nic zarzucić CStore. Warto też wspomnieć, że osoby, które chcą działać także w innych kanałach, takich jak Allegro, Ebay i inne platformy, również powinny być zadowolonego z tego systemu. Można w nim zintegrować swoją sprzedaż z różnymi marketplace’ami. Duże możliwości, jeśli chodzi o personalizację sklepu, rozwój platformy i możliwość skorzystania z jej pomocy technicznej sprawia, że samemu nie trzeba martwić się o stronę techniczną witryny. To w połączeniu z wysokim stopniem automatyzacji powoduje, że można skupić się na rozwoju sklepu. CStore może być więc świetną podstawą sklepu internetowego, jednak oczywiście nie rozwiąże wszystkich problemów za sprzedawcę, bo działalność w e-commerce to połączenie ze sobą wiele sprawnie działających elementów.

Wszystkie informacji o CStore znajdziesz na ich stronie internetowej www.CStore.pl/

[Głosów:5    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here