Akumulatory Nerbo

0
1613

Akumulatory, dzięki możliwości wielokrotnego ładowania, są dobrą alternatywną dla baterii. W dobie poszukiwań alternatywnych źródeł energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie wykorzystywane są na masową skalę w przemyśle, transporcie, medycynie, a nawet elektronice użytkowej. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Czym jest akumulator?

Akumulator, nazywany ogniwem wtórnym, jest rodzajem ogniwa galwanicznego, które można cyklicznie ładować prądem elektrycznym i wielokrotnie wykorzystywać. Tę właściwość wykorzystuje się m.in. przy zasilaniu telewizji przemysłowej, oświetleniu awaryjnym, w UPS (zasilanie awaryjne), w siłowniach prądu stałego, w różnego rodzaju systemach automatycznych i telekomunikacyjnych czy systemach alarmowych. Aby akumulator właściwie spełniał swoje funkcje, musi być produktem o wysokich parametrach i bardzo dobrej jakości.

Akumulatory kwasowo – ołowiowe

Wynalezione ponad 150 lat temu ogniwa kwasowo-ołowiowe wciąż cieszą się dużą popularnością i nie obciążają zbytnio kieszeni. Choć upłynął szmat czasu, ich konstrukcja znacząco się nie zmieniła. W dalszym ciągu muszą spełniać surowe wymogi w zakresie całkowitej szczelności i bezpiecznej eksploatacji. 

Typy akumulatorów

W technologii kwasowo-ołowiowej wyróżniane są dwa typy akumulatorów: AMG i żelowe. Różnica między nimi polega na zastosowaniu elektrolitu – w AMG (Absorbed Glass Mat) elektrolitem nasączona jest ułożona pomiędzy płytami wata szklana, natomiast w żelowych elektrolit ma postać żelu.

Akumulatory Nerbo

Akumulator Nerbo, będący produktem firmy Wamtechnik, można nabyć w dwóch wyżej wymienionych technologiach. Akumulatory AMG Nerbo są wyposażone w jednokierunkowe zawory bezpieczeństwa (VRLA) oraz separatory z maty szklanej o dużej porowatości, co gwarantuje duże bezpieczeństwo podczas użytkowania. Takie rozwiązanie sprawiło, że akumulator ma bardzo dobre parametry (niska rezystencja wewnętrzna).

Oferta akumulatorów Nerbo obejmuje urządzenia o pojemności elektrycznej 1,3 – 260Ah oraz napięcia 6V/12V. Akumulatory żelowe z kolei zawiera elektrolit powstały w wyniku zmieszania kwasu siarkowego i krzemionki. Ze względu na zawartość żrącego żelu producent zadbał, aby akumulatory były bardzo szczelne, nie wymagały obsługi i konserwacji (ich trwałość wynosi ok. 10 lat) i mogły pracować w każdej pozycji.

Dodatkowo akumulatory Nerbo żelowe są bezpieczne dla środowiska oraz mogą pracować w szerokim przedziale temperatur, zatem świetnie nadają się do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń (nie wymagają instalacji wentylacji). Mniejsze i lżejsze akumulatory Nerbo są bardzo dobrym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju urządzeń przenośnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here