Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe?

Dobre konto, to przede wszystkim brak opłat za podstawowe operacje bankowe. Dzięki dobrej ofercie konta osobistego powinniśmy mieć możliwość oszczędzania. Niestety są banki, w których nie tylko nie zaoszczędzimy ale jeszcze co miesiąc będziemy musieli oddać do banku nawet kilkadziesiąt złotych w postaci opłat i prowizji. Z tego powodu powinniśmy wybrać najlepszą ofertę konta bankowego. Na co zwrócić uwagę wybierają konto? Aby wybrać darmowe konto warto skorzystać z rankigu kont osobistych – taki ranking możemy znaleźć na wielu stronach internetowych

Czy jest opłata za prowadzenie konta?

Opłata za prowadzenie konta to podstawowa opłata, której najlepiej jeśli nie będzie. Warto wybrać ofertę, gdzie prowadzenie konta jest zupełnie darmowe. W innym przypadku za konto może być pobierana opłata stała lub warunkowa(uzależniona np. od wielkości wpływu na konto w danym miesiącu)

Czy jest opłata za korzystanie z karty debetowej?

Przed wyborem konta warto zastanowić się jak często będziemy płacili kartą. Być może wolimy płacić gotówką? W takim przypadku spełnienie warunku opartego na dokonaniu płatności kartą w danym miesiącu będzie dla nas trudnością. Lepiej wybrać ofertę z bezwarunkowo darmową kartą debetową.

Czy jest opłata za korzystanie z bankomatów?

W przypadku bankomatów najlepsza oferta to ta z darmowymi bankomatami w całej Polsce. Dzięki temu nie musimy się martwić czy zapłacimy prowizje z bankomatu, z którego będziemy musieli wypłacić gotówkę. W niektórych przypadkach opłata za wypłatę z bankomatu „obcego” może kosztować nas naprawdę dużo. Bankomaty za granicą również w większości ofert są płatne.

To trzy podstawowe operacje – jeśli znajdziemy ofertę konta, w której nie będzie za nie opłat to z pewności możemy powiedzieć, że jest to bardzo dobra oferta i można powiedzieć, że jest to oferta darmowego konta bankowego. W rankinach kont taką ofertę znajdziemy na pierwszych miejscach. W chwili obecnej na rynku jest kilka takich ofert.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here