VAT od 2019

Obowiązujące regulacje prawne odnoszące się do kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług ulegają ciągłym zmianom. Tytułem przykładu, w dniu 1 listopada bieżącego roku weszła w życie obszerna nowelizacja, która zakłada stopniowe wprowadzanie płatności podzielonych. Mają one zastąpić dotychczasowe regulacje, w ramach których istniała możliwość zastosowania odwrotnego obciążenia. W zamyśle przepisy te mają zniwelować możliwość wyprowadzania sum należnych tytułem podatku do innych krajów. Nie sposób jest jednoznacznie ocenić charakter tych regulacji, bowiem nie wiadomo jeszcze, jak będą one funkcjonować w praktyce. Nie zmienia to jednak faktu, iż średnie i duże przedsiębiorstwa muszą obecnie stosować te przepisy.

Wskazuje się, iż najlepiej na te zmiany przygotowane są wielkie korporacje z wielomilionowym kapitałem zakładowym, w ramach których prowadzone są duże działy prawne oraz podatkowe. Niestety, spore grono przedsiębiorców ma jednak problem z wdrożeniem optymalnych rozwiązań. Zmiany w VAT od 2019 stanowią dla nich niebywałe wyzwanie organizacyjne, na którego wdrożenie nie pozostało już zbyt dużo czasu. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z narzędzi, dzięki którym właściwe i skrupulatne wyliczanie należności podatkowych będzie znacznie proste. W internecie funkcjonują programy, dzięki którym możliwe jest sporządzanie zarówno prostych operacji rozrachunkowych, jak również bardziej skomplikowanych amortyzacji i innych czynności. VAT 7 online to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa, które nie jest jeszcze przygotowane organizacyjnie na wdrożenie optymalnych warunków dla nowego sposobu opodatkowania. Z możliwości tych korzystają jednak również duże firmy, bowiem dzięki takim narzędziom możliwe jest znaczące ułatwienie pracy i oszczędzenie sporej ilości czasu wolnego pracowników. Wystarczy zarejestrować się w systemie, aby uzyskać dostęp do obszernej bazy wiedzy, na podstawie której wyliczenie nowych stawek podatku VAT będzie już tylko formalnością.

VAT 7 online

Program VAT 7 – vat-7.pl jest funkcjonalnym narzędziem, dzięki któremu z powodzeniem można obliczyć wszelkie należności na rzecz fiskusa. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze, dlatego nawet osoby, które sceptycznie podchodzą do technologii, będą w stanie dokonać odpowiednich rozliczeń. Co ważne, wszelkie zasoby zapisane w zbiorze danych mogą zostać wyświetlone praktycznie poprzez jedno kliknięcie. Sprawia to, że w przypadku kontroli podatkowej możliwe jest błyskawiczne odtworzenie niezbędnych dokumentów, takich jak księgi rachunkowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here