Co powinien zawierać zestaw szkolny?

Najlepsze zestawy szkolne, to takie, które zawierają wszystkie niezbędne rzeczy dla dziecka, spakowane w przemyślany sposób. 

Zobacz co powinna zawierać wyprawka dla dziecka i czy na pewno zaopatrzyłeś je we wszystkie niezbędne artykuły. 

Niezbędnik ucznia – podręczniki

Każdy zestaw szkolny powinien zawierać podręczniki. Listę wymaganych książek z pewnością poda wychowawca lub nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Sprawdź też na stronie szkoły Twojego dziecka, powinna być tam dostępna lista z podręcznikami. 

Niektóre szkoły mają dostępne szafki dla uczniów, w których mogą przechowywać książki. Nie jest to jednak wymóg, więc musisz przygotować swoje dziecko na noszenie dużej liczby podręczników i zeszytów. Polecamy kupić dziecku porządny plecak, aby nie obciążać jego kręgosłupa. Innym rozwiązaniem jest torba, która jednak jest tylko na jedno ramię i nie każdemu może się podobać, więc spytaj pociechę co woli nosić.

Oprócz podręczników, niezbędne będą oczywiście zeszyty – zarówno w linię jak i kartkę (ewentualnie zeszyt w pięciolinię do nut). Możesz dokupić okładki do zeszytów, aby nie pogniotły się one w plecaku i zabezpieczały zeszyty. 

Jeśli Twoje dziecko nie ma lub ma ograniczony dostęp do biblioteki, warto pomyśleć również nad kupieniem lektur szkolnych, które będą wymagane w aktualnym roku szkolnym.

W niektórych szkołach dozwolone są opracowania lektur (często w liceach), które również można dokupić osobno.

Kolejna rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę przy kompletowaniu zestawu szkolnego dla dziecka jest to wypełniony piórnik. Podstawą jest oczywiście zestaw długopisów i ołówków oraz gumka i temperówka. W zależności od tego, w jakim wieku jest Twoja pociecha, mogą przydać się też flamastry, cienkopisy czy podkreślacze. Szczególnie są to przydatne artykuły, jeśli Twoje dziecko lubi kolorowe notatki i lepiej mu się z takich uczyć.

Sprawdź jakie przedmioty ma pociecha i dopasuj pod nie zestawy szkolne. Cały zestaw możesz skompletować na przykład na stronie kiosk.ruch.com.pl, gdzie masz wielki wybór artykułów z dostawą do domu lub do wybranego kiosku. 

Na lekcje matematyki, z pewnością przyda się kątomierz, linijka czy cyrkiel oraz kalkulator. Dla młodszych dzieci wystarczy taki z najprostszymi funkcjami, natomiast licealista może potrzebować bardziej zaawansowanego kalkulatora.

Książki, podręczniki i przybory to jedno, ale warto także pamiętać o stroju na wf. Powinien on zawierać buty zmienne oraz zazwyczaj koszulkę i spodenki lub legginsy. Niektóre dzieci mają zajęcia z basenu, więc zorientuj się wcześniej czy nie będziesz musiał dokupić dodatkowych rzeczy. Jeśli pociecha będzie uczęszczała na takie zajęcia, jej torba powinna zawierać klapki basenowe, strój kąpielowy, czepek, ręcznik, żel pod prysznic i ew. dodatkowe kosmetyki i przybory, takie jak szczotka czy szampon do włosów.

Twoje dziecko musi jeszcze coś… jeść! Jeśli nie korzysta ze stołówki szkolnej, możesz dokupć mu lunchbox z przegródkami na owoce i kanapki. Przyda się również bidon albo termos, do którego możesz wlać ciepłą herbatę. 

Zestawy szkolne wymagają zaplanowania przed pójściem do szkoły. Jeśli jeszcze nie masz skompletowanego zestawu dla swojego dziecka, zrób to jak najszybciej, abyś nie musiał ciągle czegoś dokupywać. Pamiętaj, że wiele produktów możesz kupić online z dostawą do domu, co zaoszczędzi Twój czas i często pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here