Wynajem ładowarek teleskopowych

Wynajem ładowarki teleskopowej to współcześnie bardzo popularna usługa, gdyż maszyny te są wielozadaniowe i uniwersalne. Nowoczesne ładowarki teleskopowe znajdują zastosowanie w wielu branżach i w każdej sprawdzają się znakomicie. Zakup ładowarki, która jest urządzeniem drogim opłaca się jedynie przedsiębiorstwom, które korzystają z niej na co dzień. W przypadku pozostałych znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajem. Co musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się po raz pierwszy wynająć ładowarkę teleskopową?

Ładowarka teleskopowa – charakterystyka

Ładowarka teleskopowa (czyli inaczej wózek podnośnikowy ze zmiennym wysięgiem) jest to charakteryzujący się bardzo dużą wydajnością pojazd wchodzący w skład kategorii wózków widłowych specjalizowanych. Ładowarka jest w stanie podnieść bardzo ciężkie przedmioty (nawet takie, których waga przekracza 20 ton) na dużą wysokość (niektóre maszyny są w stanie podnosić ładunek nawet na 30 metrów). Ładowarki teleskopowe można podzielić na modele czołowe (posiadają one wysięgnik zamontowany po prawej stronie urządzenia, a także nieruchomą kabinę operatora), a także obrotowe (posiadają one dodatkowo głowicę obrotową, dzięki której możliwe jest obracanie kabiną operatora o 360 stopni). Ładowarki czołowe charakteryzują się bardzo dużym udźwigiem, natomiast ładowarki obrotowe mogą podnosić ładunki na duże wysokości.

Warto zdawać sobie sprawę, że do obsługi ładowarki teleskopowej konieczne są specjalne uprawnienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kierowania ładowarka teleskopową potrzebne są uprawnienia kategorii I WJO. Jest to najszersza kategoria uprawnień dająca możliwość kierowania również innymi wózkami jezdniowymi (między innymi wózkami widłowymi). Szkolenia sterowania ładowarkami teleskopowymi oferuje wiele certyfikowanych ośrodków działających na terenie całego kraju. Osoby pragnące uzyskać odpowiednie uprawnienia muszą mieć ukończone 18 lat, posiadać co najmniej podstawowe wykształcenie. Konieczne jest również zaświadczenie od lekarza informujące, że kandydat na szkolenie nie ma żadnych przeciwwskazań do kierowania tego typu pojazdami.

Osprzęt do ładowarek teleskopowych – jakie są jego rodzaje?

Ładowarki teleskopowe to maszyny charakteryzujące się możliwością wymiany osprzętu. Najpopularniejszym osprzętem są chwytaki, widły, łyżki, platformy robocze, kosiarki, czy pługi. To dzięki różnorodnemu osprzętowi i łatwości jego wymiany ładowarka teleskopowa staje się maszyną wielozadaniową.

Jakie są najczęstsze zastosowania ładowarek teleskopowych?

Współcześnie z możliwości ładowarek teleskopowych chętnie korzystają firmy z branży budowlanej. Maszyny te są bardzo cenione na placach budowy, gdzie mają szeroki zakres ruchów nawet na bardzo małej i nierównej przestrzeni.

Ładowarki teleskopowe są popularne w rolnictwie. Ułatwiają one uprawę roślin i hodowlę zwierząt. Maszyny te są pomoce w kopalniach, na lotniskach (pozwalają nie tylko na przenoszenie ciężkich ładunków, ale również ułatwiają mechanikom naprawę samolotów), w przemyśle drzewnym i wielu innych branżach.

Wynajem ładowarki teleskopowej – czy to się opłaca?

Wynajem ładowarki teleskopowej jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu branżach. Jest to bardzo opłacalne, gdyż jedna niewielka ładowarka jest w stanie zastąpić wiele maszyn, a także wykonywać prace w trudnych warunkach.

Firmy specjalizujące się w wynajmie ładowarek teleskopowych zazwyczaj dysponują szerokim wyborem osprzętu, który umożliwia wykonywanie różnorodnych prac.

Niezależnie czy mieszkamy w wielkim mieście, czy w małej miejscowości, nie powinniśmy mieć problemów z wynajmem ładowarki teleskopowej. Zanim jednak podpiszemy umowę z konkretną firmą, sprawdźmy opinie o niej i porównajmy co najmniej kilka ofert.

Jeżeli nie posiadamy uprawnień do kierowania ładowarką, musimy zatrudnić operatora, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ostateczna cena wynajmu zależy również od jakości i ilości osprzętu, na który się zdecydujemy, a także czasu korzystania z urządzenia (przy wynajmie długoterminowym ceny są zazwyczaj znacznie niższe).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here