Obecnie coraz częściej wybierane są europalety plastikowe. Czemu zawdzięczają one swoją popularność? Przede wszystkim można je odkazić, zdezynfekować i wyczyścić, co przy dzisiejszych przepisach higieny pracy ma naprawdę niebagatelne znaczenie. Ponadto takie palety z tworzywa sztucznego są często znacznie tańsze i praktyczniejsze. Jak jednak zabrać się do ich zakupu?

1) Bezpieczeństwo

Zawsze podczas każdej naszej decyzji, bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu. Warto podkreślić, że chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo przewożonego towaru jak i pracowników. Jakie cechy zatem powinny mieć palety z tworzywa sztucznego, aby mogły być uznane za bezpieczne? Przede wszystkim palety plastikowe producent musi zagwarantować, że posiadają one wszelkie stosowne i potrzebne certyfikaty oraz atesty bezpieczeństwa. To jednak jeszcze nie wszystko. Europalety plastikowe, które kupujemy, muszą mieć dobre uchwyty oraz mechanizmy zabezpieczające je przed ześlizgnięciem się.

2) Higiena pracy

Następnie należy zwrócić uwagę na szeroko pojętą higienę pracy. A zatem sprawdźmy, czy na pewno nasze palety z tworzywa sztucznego da się łatwo wyczyścić. Istotne jest tutaj także to, czy możemy użyć mocniejszych środków dezynfekujących. Ponadto ważne jest czy producent palet plastikowych gwarantuje nam gładkie krawędzie, brak ostrych elementów itd.

3) Wytrzymałość

Musimy mieć także na uwadze to, że niestety europalety plastikowe mogą unieść mniejsze ciężary niż drewniane. Sprawdźmy zatem dokładnie przed zakupem, jakie parametry będą nam potrzebne i co dokładnie chcemy przewieźć. Z drugiej jednak strony palety z tworzywa sztucznego lepiej znoszą wilgoć czy wysoką temperaturę.

4) Wygoda pracy

Sprawdźmy czy palety plastikowe producent gwarantuje w swoich produktach dobre i mocne uchwyty. One to bowiem w dużej mierze wpływają właśnie na wygodę pracy i transportu.

5) Kolory

To wydawałoby się, że jest zupełnie nieistotną sprawą. A jednak różne kolory europalet plastikowych umożliwiają nam łatwiejszy podział produktów i utrzymanie porządku zarówno w magazynie, jak i podczas transportu.

6) Cena

Oczywiście warto także spojrzeć na cenę palet z plastiku, które kupujemy. Co ważne – celowo cena została umieszczona na końcu tego artykułu. Pamiętajmy bowiem, że zawsze bezpieczeństwo i jakość są ważniejsze od ceny. Tu bowiem przede wszystkim musimy tylko sprawdzić, czy cena jaką oferuje palety plastikowe producent jest w pełni adekwatna własnie do jakości europalet plastikowych. Za wysokie i za niskie ceny powinny nas zaniepokoić!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here