lokata

Koszty pożyczki gotówkowej to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru tej jedynej. Zanim wypełnisz wniosek pożyczkowy, sprawdź, ile zapłacisz za pożyczone pieniądze.

W artykule wyjaśnimy, jak to zrobić. Podpowiemy także, jak znaleźć tanią pożyczkę.

Pożyczka gotówkowa to skuteczny sposób na sfinansowanie nieprzewidzianych kosztów, bieżących wydatków oraz od dawna odkładanych marzeń i celów. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, koniecznie zweryfikuj jednak, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone środki. Zbyt wysokie koszty mogą bowiem skutecznie przysłonić radość z realizacji planów, stając się nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.

Jak znaleźć tanią pożyczkę gotówkową?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępny w ofercie większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Jak znaleźć wśród nich najtańszą? Kluczem do sukcesu jest porównanie poszczególnych pożyczek w oparciu o wskaźnik RRSO — rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To właśnie RRSO, a nie oprocentowanie ilustruje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze.

Czym jest RRSO?

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki jest najlepszym wyznacznikiem całkowitego kosztu zobowiązania. Zawiera w sobie bowiem nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie inne koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy (może to być prowizja czy ewentualne ubezpieczenie). Precyzyjnie ilustruje więc, ile w ciągu roku zapłacisz za pożyczone pieniądze.

Znalazłeś tanią pożyczkę? Sprawdź, jaką ratę zapłacisz

Jeśli wyselekcjonowałeś kilka pożyczek z najniższym RRSO, czas na sprawdzenie, jaką ratę co miesiąc zapłacisz. Dzięki takiej analizie upewnisz się, że dodatkowe zobowiązanie nie obciąży nadmiernie twojego budżetu, a przy swoich zarobkach i kosztach będziesz w stanie regularnie je spłacać. Od czego zacząć?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie wysokości raty pożyczki gotówkowej jest skorzystanie z kalkulatora pożyczki. Powszechną praktyką instytucji finansowych jest umieszczenie kalkulatorów na stronach internetowych przeznaczonych konkretnym pożyczkom. Aby precyzyjnie wyjaśnić zasadę działania takiego narzędzia, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Prosta Pożyczka online do 3000 zł oferowana przez Kasę Stefczyka, RRSO 8,29%.

  1. Wejdź na stronę https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/prosta-pozyczka. Znajdziesz na niej darmowy, prosty w obsłudze kalkulator pożyczki.
  2. Użyj suwaków, aby dopasować ofertę do swoich potrzeb i sprawdź, ile wyniesie miesięczna rata.
  3. Wskaż kwotę, którą chcesz pożyczyć (od 1000 do 3000 zł) oraz preferowaną liczbę rat (od 4 do 60).
  4. Po ustawieniu parametrów kalkulator wyliczy wysokość miesięcznej raty oraz RRSO. Wskaże także szacunkowe koszty pożyczki.

I tak — przy pożyczce w wysokości 2000 zł spłacanej przez 10 miesięcy miesięczna rata wyniesie jedynie 207,40 zł, a RRSO – 8,29%. Szacunkowe koszty przedstawią się następująco: Prowizja: 0,00 zł, oprocentowanie: 7,99%, całkowity koszt kredytu 74,02 zł.

Nie tylko koszty — dodatkowe kryteria wyboru pożyczki gotówkowej

Choć koszty pożyczki gotówkowej powinny być kluczowym kryterium wyboru tej jedynej, porównując poszczególne oferty, warto zwrócić uwagę także na inne kwestie. Jakie?

  • Tempo wydania decyzji. Jeśli potrzebujesz pieniędzy do sfinansowania wydatków, które nie mogą czekać, szybkie tempo wydania decyzji będzie równie ważne, co niskie koszty. Aby uniknąć frustracji i przedłużającego się oczekiwana, przed złożeniem wniosku koniecznie sprawdź, w jakim tempie pożyczkodawca wyda decyzję i wypłaci pieniądze.
  • Formalności. Chcesz uniknąć stosu zbędnych formalności? Sięgnij po pożyczkę bez zaświadczeń. Pamiętaj jednak, że bez dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodu nie pożyczysz więcej niż kilka tysięcy złotych.
  • Dodatkowe udogodnienia. Możliwość zmniejszenia oprocentowania w zamian za wpływ wynagrodzenia na konto, wakacje kredytowe? Atrakcyjne dla kredytobiorców udogodnienia będą świetnym dodatkiem do niskiego RRSO i szybkiego tempa wydania decyzji kredytowej.

Źródło:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here