Ta drukarnia cyfrowa specjalizuje się w produkcji małych oraz średnich nakładów oraz proponuje najrozmaitsze rodzaje opraw

0
591

Jeszcze do niedawna decyzja o wydrukowaniu książki wiązała się ze sporym ryzykiem finansowym. Przecież nigdy do końca nie wiadomo, czy dana pozycja literaturowa przypadnie do gustu czytelnikom i będzie chętnie kupowana. Drukarnie, które oferują druk cyfrowy, umożliwiły ograniczenie takiego ryzyka w zasadzie do minimum. Druk cyfrowy pozwala bowiem na przygotowanie małej lub średniej ilości wydruków, możliwość swobodnego dodrukowania publikacji w przyszłości oraz szerokie opcje personalizacji. Tylko która drukarnię cyfrową wybrać?

Firma z doświadczeniem i wizją ciągłego rozwoju

Godną polecenia drukarnią cyfrową jest Totem.com.pl. Historia firmy sięga połowy lat dziewięćdziesiątych XX w., kiedy to zainwestowano w pierwszą maszynę drukarską. Początki były trudne, jednak chęć rozwoju motywowała załogę do rozszerzania oferty i stosowania najnowszych urządzeń oraz technik. Z czasem powstała nowoczesna i kompleksowa drukarnia cyfrowa, która oferuje nie tylko druk książek, ale również ich oprawę.

Jednak firma Totem, to nie tylko nowoczesne zaplecze produkcyjne. W przedsiębiorstwie ważną kwestią jest stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju oraz utrzymanie dobrych relacji biznesowych. Przedsiębiorstwo posiada certyfikat FSC, który oznacza, że podmiot w swojej działalności wspiera odpowiedzialną gospodarkę leśną.

Jakie technologie stosuje?

W produkcji książek istotną rolę odgrywa prepress, czyli proces przygotowania plików do druku. Składa się on z kilku etapów, w ramach których:

  • sprawdza się poprawność plików pdf pod kątem typowych błędów mogących wystąpić w przygotowanych przez klienta materiałach (za pomocą programu Pitstop Pro firmy Enfocus),
  • organizuje się proces produkcyjny – od momentu wykonania kalkulacji i wpłynięcia zamówienia do finalnego produktu (z pomocą programu Management Information System firmy Profis),
  • składa się oraz przesyła finalnie zmontowane pliki na wskazany system druku cyfrowego (za pomocą programów: FileTrain, FreeFlow Core, Pitstop Pro),
  • wykonuje się egzemplarz próbny.

Po prepressie przychodzi czas na faktyczny druk danej pozycji książkowej. Spółka Totem wykorzystuje do tego najlepsze na rynku urządzenia. Na wyposażeniu drukarni są zarówno maszyny drukujące rolowe, jak i maszyny drukujące arkuszowe. 

O ostatecznym kształcie książki decyduje introligatornia. Oprawy wykonywane są z najwyższą starannością i dbałością o detale. Na tym etapie produkcji stosuje się systemy takich producentów jak: szwajcarskie Müller Martini i Hunkeler, włoska Meccanotecnica i japoński Horizon.

Jakie rodzaje oprawek można zamówić?

Na stronie internetowej drukarni Totem dostępny jest kalkulator okładek. Oferta firmy obejmuje:

  • oprawy twarde – szyte nićmi,
  • oprawy twarde – klejone,
  • oprawy miękkie – szyte nićmi,
  • oprawy miękkie – klejone,
  • oprawy miękkie – szyte drutem,
  • oprawy spiralowe.

Jak widać, w katalogu usług drukarni znajdują się propozycje, które powinny zaspokoić różne potrzeby wydawców i autorów. Firma oferuje okładki papierowe, płócienne i skórzane. W opcji są również: obwoluty, druk informacji o autorze, nowościach wydawniczych, recenzje, uszlachetnienia na okładce zarówno w technologii cyfrowej 3D Touch, jak i tradycyjnej (np. lakiery UV, laminowanie folią błyszczącą, strukturalną lub matową, ślepe sztancowanie, kalandrowanie foliami, tłoczenie foliami na sucho lub na gorąco).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here