Sprzedaż cieląt

Kupno cieląt – na co musimy zwrócić uwagę?

  1. Planując kupno cieląt, musimy zacząć od początku, czyli od warunków transportowych. Niedogodne warunki, przedłużający się czas jazdy czy zbyt mała ilość miejsca mogą u zwierzęcia wywołać stres. Jest to nie tylko bardzo niehumanitarne, ale również ma duży wpływ na zdrowie cieląt.
  2. Oczywisty może wydawać się fakt, że głównym aspektem podczas wyboru cieląt jest ich zdrowie. Jakimi kryteriami należy się kierować, oceniając stan fizyczny zwierząt? Najpierw, zwróćmy uwagę na ich sylwetkę – powinna być smukła i zgrabna, lecz w żadnym przypadku koścista. Ważny jest także wygląd włosków, porastających skórę cieląt. Lśniąca, gęsta i przylegająca do ciała sierść, świadczy o odpowiednim żywieniu oraz braku pasożytów. Czym natomiast my, jako następni właściciele, powinniśmy karmić niedorosłe bydło? Najlepszym pomysłem będą wysokiej jakości preparaty mlekozastępcze, zawierające szeroką gamę składników, niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju zwierzęcia.
  3. Pamiętajmy, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie cieląt z jednego stada, od tego samego gospodarza. W przeciwnym razie bardziej zaaklimatyzowane już osobniki, mogą wchodzić w konflikty z tymi nowoprzybyłymi.
  4. Po wybraniu odpowiedniego hodowcy oraz porównaniu innych ofert sprzedaży cieląt, pora na kolejny krok. Nie zapominajmy, że mamy prawo do wglądu w podstawowe informacje, na temat zakupowanych zwierząt. Zapytajmy więc gospodarza o jak najwięcej szczegółów, takich jak data urodzenia, płeć, preferencje żywnościowe czy temperament. Dobrym rozwiązaniem będzie również prośba o kartę leczenia, w której możemy dowiedzieć się między innymi o przebytych przez zwierzę chorobach.

Zaufany sprzedawca cieląt

Strona https://www.rogofarm.pl/pl już od ponad 25 lat oferuje profesjonalną usługę sprzedaży cieląt. Gwarantuje codzienne dostawy bydła, transport zwierząt bezpośrednio do odbiorcy, a także najwyższą jakość mięsa. Firma dokłada wszelkich starań, aby dopasować swój asortyment do oczekiwań każdych, nawet tych najbardziej wymagających, klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here