Sprawne działanie dźwigów osobowych i towarowych

Użytkownicy wind osobowych na co dzień nie zastanawiają się na tym, czy winda się może zepsuć i zakłócić rytm ich dnia pracy i normalnego funkcjonowania. Podobnie jest w zakładach przemysłowych i różnych jednostkach produkcyjnych. Nikt nie myśli o awarii windy do czasu, gdy dojdzie do przykrego zdarzenia. Funkcjonowanie dźwigów do przewozu osób i towarów powinno być bezawaryjne i ryzyko awarii zawsze powinno być bliskie zeru. Taka sytuacja jest możliwa pod warunkiem systematycznych przeglądów wind, konserwacji i wymiany komponentów dźwigowych w momentach, gdy okaże się to konieczne.

Projekt i montaż windy

Zarówno winda osobowa, jak i towarowa powinna być ściśle dostosowana do potrzeb użytkowników. Firma projektująca windę w danym budynku czy określonym typie zabudowy musi uwzględnić wszystkie czynniki składające się na bezpieczne użytkowanie windy. Jeżeli w danym bloku lub na określonym osiedlu mieszka większa liczba osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, windy powinny być częściej przeglądane i konserwowane, niż w pozostałych przypadkach. Nie można dopuścić do sytuacji awarii dźwigu np. w domu pomocy społecznej czy szpitalu, nie mówiąc już o innych ośrodkach zdrowia, w których przebywają osoby z licznymi schorzeniami i seniorzy. Konserwacja dźwigów, przegląd i sprawdzenie poprawności ich działania to zadanie dla firmy, która wykonała projekt i dokonała montażu dźwigu.

Kompleksowa obsługa wind w okresach gwarancji i pozagwarancyjnym

Sprawne funkcjonowanie windy w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, firmach i zakładach przemysłowych wymaga kompleksowej obsługi urządzenia przez tę samą firmę, która zaprojektowała i zamontowała dźwig. Obecność tego samego partnera jest najlepszą gwarancją, że winda będzie działała sprawnie i bez zarzutów http://www.komponentylift.pl/. Nie ma znaczenia, czy okres gwarancji nadal obowiązuje, czy jest już po okresie gwarancji. Profesjonalne firmy zajmujące się obsługą dźwigów współpracują z zarządcami budynków od etapów projektu i montażu windy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here