Sposoby na promowanie sklepu internetowego

Sklepy konkurują ze sobą nie tylko fizycznie, ale coraz częściej w internecie. Walka o klienta w sieci bywa o wiele bardziej agresywna i jeśli dana firma nie postawi na rozwój i promocję swojej działalności, to bardzo szybko zniknie w otchłani internetu. Powrót na szczyt będzie trudny, jednak oczywiście nie niemożliwy. Nowe firmy muszą zaistnieć, a mogą to zrobić na własną rękę lub korzystając z pomocy agencji SEO, które świadczą szeroki wachlarz usług. Poniżej znajdziesz przykłady jak promować sklep internetowy.

Google Ads

Jest to pierwszy element układanki, który pozwala zwiększyć widoczność sklepu internetowego w sieci. Google Ads to nic innego jak wszystkie sponsorowane linki, które pojawiają się na samej górze wyszukiwań danego słowa kluczowego. Firma będzie pokazywała się również na innych stronach jako reklama. System płatności zależy od wejść w dany link, więc warto posortować słowa kluczowe, pod jakimi ma się pokazywać dana strona, tak żeby nie generować zbędnych kosztów.

Remarketing

Słowo to oznacza ponowny marketing i ściśle związane jest z ciasteczkami. Jeśli klient odwiedził dany sklep to przez jakiś czas na różnych stronach internetowych będzie wyświetlała mu się reklama odwiedzonej witryny. Takie działanie może zachęcić do ponownego odwiedzenia strony i skorzystania z usługi, bądź zakupienia towaru.

Blog

Blog to świetne miejsce, gdzie klienci znajdą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, a także zobaczą fachowe podejście sklepu. Jednak jego prowadzenie wcale nie należy do najłatwiejszych – wymaga odpowiedniego zaplanowania i sporego poświęcenia czasu.

Social media

W dzisiejszych czasach sklepy internetowe nie funkcjonują bez mediów społecznościowych. To najłatwiejszy i najszybszy sposób na nawiązania kontaktu z klientem. Z ich pomocą można w prosty i łatwy sposób dowiedzieć się o aktualnej ofercie, zbliżającej się promocji czy planowanych wyprzedażach. Obecnie social media są kluczem do zdobycia nowych klientów i utrzymania relacji ze starymi.

Kontakt z recenzentami i Google maps

Odwiedzając inne miasta, wielu korzysta z Google Maps w kwestii znalezienia restauracji czy konkretnego sklepu. Jest to obowiązkowy punkt w odpowiedzi na pytanie, jak promować sklep internetowy. Warto również skontaktować się z recenzentami, którzy przyjdą i przetestują obsługę, a także produkty. Następnie na swoich wypromowanych już blogach opiszą doświadczenie zdobyte w danym miejscu, które może przyczynić się do zdobycia nowych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here