w co spakować dziecku jedzenie do szkoły?

Drugie śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem dla ucznia, dzięki niemu jego mózg jest pobudzony do pracy, dziecko ma więcej energii i łatwiej jest mu się skupić i skoncentrować. Jest to bardzo ważne w okresie edukacji szkolnej. 

Żeby nasza pociecha mogła zabierać ze sobą do szkoły drugie śniadanie, musi posiadać odpowiedni pojemnik. Ten pojemnik, nazywany jest inaczej śniadaniówką. Wybór odpowiedniej śniadaniówki nie jest wcale taki łatwy. To, w czym przechowuje się jedzenie jest bardzo ważne. Wpływ na jego jakość.

Śniadaniówki wykonane są zazwyczaj z trwałych materiałów, dzięki którym istnieje możliwość na wielokrotne użycie pojemnika. Takie rozwiązanie jest bardziej przyjazne dla środowiska, niż pakowanie kanapek dziecku w torebkę foliową.

Z czego wykonane są śniadaniówki?

Materiał, z którego wykonany jest pojemnik na drugie śniadania ma znaczenie. Jednak wielu rodziców, podczas zakupu nie zwraca na to uwagi. Przez to ich dzieci przechowują swoje drugie śniadania w pojemnikach z dodatkiem bisfenolu A lub ftalany. Są to związki chemiczne, które są szkodliwe. Mają one negatywny wpływ na układ nerwowy oraz hormonalny. Podczas podgrzania pojemnika, te toksyny mogą przeniknąć nawet do posiłku.

Śniadaniówki dla dzieci - pojemnik na drugie śniadanie

 

Jaka powinna być śniadaniówka dla dziecka do szkoły? 

Najważniejszym parametrem śniadaniówki jest jej rozmiar. Aby wybrać odpowiedni pojemnik, najpierw należy się zastanowić w jaki sposób dziecko będzie przechowywać śniadaniówkę. Czy będzie ją trzymać w plecaku, torbie, czy ręce. Pojemnik na drugie śniadanie nie powinien być ciężki, a jego rozmiar powinien być dopasowany do wielkości posiłku. 

Mechanizm otwierania i zamykania również ma znaczenie. Niektóre pojemniki nie są łatwe w obsłudze, przez co dziecko może mieć problem z korzystaniem z nich. Najlepszym wyborem dla dziecka jest śniadaniówka na klips lub taka z opuszczonymi skrzydełkami.

Bardzo pomocne w pojemniku na drugie śniadanie są przegródki, do których pakuje się jedzenie. Jest to świetny sposób na urozmaicenie posiłku dziecku. W ten sposób możemy przemycić warzywa lub owoc. Dzięki takiemu rozwiązaniu do szkoły dziecko może zabrać zbilansowane drugie śniadanie.

Przeczytaj też: http://www.gpmapa.pl/portfele-saszetki-dzieciece-nauczyc-dziecko-zarzadzac-wlasnymi-pieniedzmi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here