Rozliczenia podatkowe

Rozliczanie się z urzędem skarbowym to obowiązek każdego, kto osiąga dochody. Jeżeli ktoś jest zatrudniony na umowę o pracę, to co miesiąc od jego wynagrodzenia pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy. Jednak z początkiem nowego roku trzeba wypełnić formularz PIT-37 i złożyć go w urzędzie, czy to osobiście, czy przez internet. Obowiązek rozliczania się z urzędem ma każdy, kto ma dochody, także osoby mające firmę, które wybrały ryczałt ewidencjonowany, choć w ich przypadku sposób rozliczania wygląda nieco inaczej.

Kto wypełnia PIT 37?

Początek roku kalendarzowego to czas, w którym trzeba pomyśleć o tym, aby rozliczyć się z urzędem skarbowym z podatku dochodowego należnego od ubiegłorocznego wynagrodzenia. Rozliczenie z urzędem skarbowym musi nastąpić do końca kwietnia, tak jest przynajmniej w przypadku osób fizycznych zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę bądź też na umowy cywilnoprawne. Warto pomyśleć o tym wcześniej, a nie zostawiać na ostatnią chwilę. Terminy powinny być istotne zwłaszcza dla osób, które mają zwrot podatku – im wcześniej się rozliczą składając PIT 37, tym szybciej otrzymają zwrot podatku. PIT 37 w 2020 roku jest rozliczeniem podatkowym za rok poprzedni. Rozliczenie PIT-37 jest obowiązkowe dla każdego, kto pozostawał w stosunku pracy, stosunku służbowym, zarabiał na prawach autorskich czy był zatrudniony na umowę cywilnoprawną. To jeszcze nie jest pełny katalog osób. PIT 37 Online to wygodny sposób na dokonanie formalności.

Komu przysługuje ulga prorodzinna w 2020 roku?

Rozliczając się z urzędem skarbowym, można od podatku odliczyć różne rzeczy. Przewidziane są między innymi różnego rodzaju ulgi. Jedną z ulg, na którą najczęściej powołują się podatnicy, jest ulga prorodzinna. Przysługuje ona wszystkim osobom, które mają dzieci. Dzięki takiej możliwości podatek, jaki trzeba zapłacić na rzecz urzędu skarbowego, będzie mniejszy. Trzeba jednak wiedzieć kto i w jakich okolicznościach może skorzystać z takiej ulgi. Ulga prorodzinna w 2020 roku przysługuje osobom rozliczającym podatek dochodowy za rok ubiegły.

PIT 37 za 2019 – jak można rozliczyć?

PIT 37 w 2020 roku to zeznanie podatkowe, jakie każdy podatnik ma obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym do końca kwietnia, rozliczając w ten sposób swoje dochody osiągnięte w roku poprzednim. Druk PIT-37 można wypełnić w sposób tradycyjny i wysłać go pocztą na adres właściwego urzędu skarbowego, można też wypełniony formularz dostarczyć osobiście, albo skorzystać z opcji internetowej. PIT 37 przez Internet złożyć można w kilka chwil. Program do rozliczenia PIT 37 pomoże wypełnić dokumenty w sposób prawidłowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here