kawa

Od lat wśród specjalistów i w mediach toczą się dyskusje dotyczące szkodliwości i dobroczynnego wpływu kofeiny na organizm człowieka. Warto pamiętać, że czarny napój jest używką, może uzależniać, a nawet szkodzić. Wystarczy jednak zachować odrobinę umiaru i stosować się do zaleceń, żeby przekonać się o niesamowitych właściwościach aromatycznego naparu. Poznaj najważniejsze zalety kawy!

Dobry wpływ na zdrowie

Wokół wpływu kawy na zdrowie człowieka krąży wiele mitów. Szkodliwe z całą pewnością jest picie dużych ilości napoju i przyjmowanie go na pusty żołądek, co prowadzi m.in. do podrażnienia przewodu pokarmowego. Filiżanka kawy godzinę po śniadaniu może natomiast przyspieszyć trawienie, zapewnić uczucie sytości i poprawić stan wątroby. Ponadto zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, a także chroni przed chorobą Parkinsona, promieniowaniem UV i nowotworami.

Niezawodny sposób na pobudzenie

Aromatyczny napój przygotowany z wysokiej jakości kawy z oferty sklepu Labuna o prawdziwy sprzymierzeniec osób, które muszą w ciągu dnia zachować koncentrację i trzeźwy umysł. Warto jednak pamiętać, że zbyt duże ilości kawy mogą doprowadzić do uczucia niepokoju, rozdrażnienia, problemów z zasypianiem lub nawet stanów lękowych. Wystarczy jednak odrobina umiaru, żeby zapewnić sobie zastrzyk energii na dobre kilka godzin. W ten sposób można szybko wykonać niezbędne obowiązki i znaleźć nieco więcej czasu na relaks po pracy.

Sprzymierzeniec w odchudzaniu

Wypicie filiżanki kawy w niewielkim odstępie od posiłku może skutecznie zapobiec podjadaniu. To z kolei może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Ponadto czarny napój przyspiesza metabolizm – dotyczy to zwłaszcza przemiany tłuszczów. Na dodatek solidna dawka energii może przydać się podczas wizyty na siłowni. Co ciekawe, odrobina kofeiny przed rozpoczęciem ćwiczeń zmniejszy i opóźni uczucie zmęczenia, co pozwoli na wykonanie dłuższego treningu i w rezultacie spalenie więcej kalorii.

Poprawa nastroju

Utrzymanie odpowiedniego poziomu energii w ciągu dnia ma niebagatelny wpływ na samopoczucie. Ponadto kawa sprawia, że organizm wytwarza więcej endorfin nazywanych hormonami szczęścia. Dzięki smacznej kawie ze sklepu Labuna można zatem szybko pozbyć się uczucia smutku i przygnębienia. Coraz częściej mówi się również o tym, że czarny napój z ziaren kawowca może zmniejszać ryzyko wystąpienia depresji. Ma to związek nie tylko ze stymulacją wydzielania endorfin, ale także ze wzrostem poziomu innych hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój.

Aromat kojący zmysły

Niesamowite właściwości zapachu kawy nie są mitem. Na wiele osób ten wyrazisty aromat działa uspokajająco. Co więcej, regularne picie umiarkowanych ilości kawy rzeczywiście może obniżać stres. Ma to związek nie tylko z przyjemnym zapachem, ale także ze wspomnianymi wcześniej endorfinami. To właśnie one dzięki wprawieniu w dobry nastrój mogą ochraniać przed odczuwaniem niepokoju. Warto zatem zacząć dzień od kawowej aromaterapii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here